GeriKelebek O isim Nilüfer mi?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  39
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O isim Nilüfer mi?

O isim Nilüfer mi?
refid:16849483 ilişkili resim dosyası

CHP’nin seçim şarkısını seslendirecek şarkıcı, merak konusu oldu. CHP kulislerinde o ismin, “Anadolu Ateşi-Bu Toprağın Sesi” yarışmasıyla adını duyuran Nilüfer Sarıtaş olduğu konuşuluyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin seçim şarkısını Popstar yarışmalarında başarılı olmuş bir kadın sanatçının seslendireceğini açıklamış ve “Onur Akın bir şiir bulmuş, üzerinde çalışıyor. Ama okuyacak sanatçı bulmakta zorlandık. Birkaç pop sanatçısına teklif götürüldü, kabul etmediler. Hepsi korkuyor. Popstar yarışmasında başarılı olmuş bir kadın sanatçıya önerdik, kabul etti. Beğenileceğine inanıyorum, güzel bir şiir” demişti. Kılıçdaroğlu’nun gazetecilerin ısrarlı sorularına rağmen isim açıklamaktan kaçınması, şarkıcının kim olduğu konusunda merak uyandırdı. CHP kulislerinde o ismin, “Anadolu Ateşi-Bu Toprağın Sesi” yarışmasıyla adını duyuran Nilüfer Sarıtaş olduğu konuşuluyor. Ancak seçim şarkısını seslendirecek şarkıcılar arasında “Popstar Alaturka” programının yarışmacılarından Hasret ve Mehtap’ın da adı geçiyor.

Birinci oldu   

1976 yılında Tokat’ta dünyaya gelen Nilüfer Sarıtaş, Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Musikisi Bölümü mezunu. “Anadolu Ateşi Bu Toprağın Sesi” yarışmasına 2005 yılında katıldı ve birinci oldu. Yarışmanın ardından da albüm çıkardı.     


Yorumları Göster
Yorumları Gizle