GeriKelebek O benim idolüm
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O benim idolüm

O benim idolüm
refid:6654659 ilişkili resim dosyası

Nihat Odabaşı, Özge Özberk, Gürgen Öz, Ahu Türkpençe ve Aylin Aslım... Mesleğinde başarılı bu 5 genç ve ünlü isim, üstesinden geldikleri zor işlerde, istikrarlı kariyerlerinde kimleri kendilerine örnek aldıklarını Elele dergisine anlattı; üstadları da onları değerlendirdi.

Zeliha Berksoy: Sahnede pırıltısı bol olan bir oyuncu

Gürgen, sahnede elektriği ve pırıltısı bol olan bir oyuncu. Ayrıca kamera da seviyor onu. "Makina"da da çok işlek bir zekası var; tiyatro geçmişiyle birlikte tam bir halk komedisi oynuyor. Onun tiyatro evine ait olduğunu düşünüyorum. Tiyatro, ciddi bir iştir. Yetenek, düşünce, zeka, eğitim kapasiteniz olacak ve bunu geliştirebileceksiniz. Bu yüzden tiyatro sanatçısı olmak nadir bir iştir. Gürgen de bir tiyatro sanatçısıdır.

n Gürgen Öz: Zeliha Berksoy’dan güçlü olmayı öğrendim

Zeliha Hoca her şeyden önce bana dünya görüşü verdi. Onun dersleri ders gibi değil hayat öğretisi gibidir. En önemlisi Zeliha Berksoy’dan güçlü olmayı öğrendim. Yırtıcı olmayı, savaşçı olmayı, sonuna kadar savaşmayı öğretti bana. Hocam en zorunu gösterdi ve çelik gibi eğitti bizi. Bu anlamda hocama hayranlığım müthiştir.

n Tamer Yılmaz: Fotoğrafçılıkta Nihat tarzı doğdu

Bundan yıllar önce çok az insan moda fotoğraflarına ilgi duyar ve takip ederdi. Nihat beni tanımadan önce bile yaptığım işleri takip edermiş. Yani o çok uzun zaman önce kalbini koydu bu işe. Ve kendi stilini oluşturdu. Yaptığı işlere baktığınızda "Bu Nihat tarzı" diyebiliyorsunuz. Bu çok büyük bir başarı!

n Nihat Odabaşı: O bir Nescafe Classic

Benim Tamer’e olan hayranlığım onun yıllar önce yaptığı işleri takip ettiğim döneme dayanır. Tamer Yılmaz çok zarif, bulunduğu yeri hazmetmiş, işini çok profesyonelce yapan, çok pozitif biri. O, çok uzun süredir tartışılmaz bir zirvede. Ben ona "Nescafe Classic" diyorum. Rafta her zaman yeri olan bir klasik o. Uzun süre o diriliğini, güncelliğini ve meslek ahlakını koruyabilmeyi, kurum kimliğine zarar verecek hiçbir negatif eleştiri almamayı başarmış bir isim. Onun gibi olmak istememin sebeplerden biri de bu. Umarım ben de Tamer Yılmaz kadar uzun soluklu ve iyi olabilirim.

n Bennu Yıldırımlar: O çok duru bir oyuncu

Ahu’nun bu güzel sevgisini karşılıksız bırakmak mümkün değil. "Bir İstanbul Masalı" dizisinde oyunculuğunu göstermişti. O sıralar herkes ne kadar duru ve sakin bir oyuncu olduğundan bahsediyordu.

n Ahu Türkpençe: Oyunculuğuna ağzım açık kaldı

Tek kelimeyle bir Bennu Yıldırımlar hayranıyım. Bennu’yu ilk kez "Eski Fotoğraflar" adlı televizyon filminde izledim ve oyunculuğu karşısında gerçekten ağzım açık kaldı. Bennu’dan o kadar etkilenmiştim ki mezuniyet ödevi olarak "Eski Fotoğralar"ın oyununu sahneye koymuştum.

n Bülent Ortaçgil: Yeni nesle yol gösteriyorsam sevinirim

Öncelikle Aylin’e "İdolünüz kim?" diye sorduğunuzda benim adımı verdiği için çok teşekkür ederim. Benden sonraki nesle yol gösteriyorsam ne mutlu bana. Şarkı yazarlığında önemli olan şarkının hem kendi iç formuyla hem de kullandığınız sözlerle kendinizi doğru anlatabilmek ve insanlarla bunu paylaşabilmek. Aylin’in de güzel şeyler yapacağını düşünüyorum.

n Aylin Aslım: Onun gibi olmak istiyorum

Röportajlarda bana "Hedefin ne?" diye sorduklarında her zaman "İyi bir şarkı yazarı olmak" diye cevap verdim. Bülent Ortaçgil benim gerçekten hayran olduğum bir şarkı yazarı. Günümüzün getirdiği tuzaklara düşmeden sadece ve sadece iyi bir şarkı yazarı ve performansçı olarak kalabilmiş olması onu ayrıcalıklı yapıyor. Tarzıyla, duruşuyla olmak istediğim gibi karşımda duruyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle