GeriKelebek Neşeli Hayat’a görkemli gala
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Neşeli Hayat’a görkemli gala

YILMAZ Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı “Neşeli Hayat” filminin Avrupa galası, önceki gün Almanya’nın başkenti Berlin’de yapıldı.

 FİLMDEN KARELER      

 Karli Sineması’nda yapılan galaya Yılmaz Erdoğan başta olmak üzere filmde rol alan “Çok Güzel Hareketler Bunlar” oyuncuları da katıldı. Gala öncesi ve sonrası hayranlarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Yılmaz Erdoğan, “Filmde gösterişli bir hikaye anlatma derdinde olmadım. Küçük bir adamın derin bir hikayesini anlatmak istedim” dedi.
Noel Baba üzerinden batılılaşma ve Türkiye’nin Batı ile ilişkilerine de gönderme de bulunduğunun altını çizen Erdoğan, bunun seyirciye ulaştığını belirtirken, “Filmin baş karakteri Rıza’nın tercihi benim de tercihimdir” diye konuştu. Erdoğan, Türk Sinemasının kendine has bir üslubu olup olmadığı sorusuna ise, “Türkiye’de senede 30-40 milyon arasında bilet satılıyor ve bunun da yüzde 75-80’i yerli sinemaya gidiyor. İyiye doğru bir gidiş var ama Türkiye’de sinema sezonunun 12 aya çıkması lazım. Yazın tatile çıkan tek sinema bizimki” diye yanıt verdi.


Berlin’deki galaya Yılmaz Erdoğan’la birlikte filmde rol alan “Çok Güzel Hareketler Bunlar” oyuncuları katıldı.

Yılmaz Erdoğan, Berlin’deki galaya kızı Berfin’le birlikte geldi.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle