GeriKelebek Nâzım oratoryo ile anılacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nâzım oratoryo ile anılacak

Nâzım oratoryo ile anılacak
refid:14645290 ilişkili resim dosyası

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı ölümünün 47. yılında Nâzım Hikmet’i Fazıl Say’ın bestelediği Nâzım Hikmet Oratoryosu ve heykeltıraş Mehmet Aksoy’un Nâzım Hikmet Hapiste adlı heykelinin açılışını yaparak anacak.

3 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek etkinlikler dün akşam yapılan bir basın toplantısıyla açıklandı.

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, ölümünün 47. yılında Nâzım Hikmet’i iki etkinlikle anıyor. Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı işbirliği ile düzenlenen, Nâzım Hikmet’in günümüze unutulmaz izler bırakan dizelerinin Fazıl Say’ın müziği ile yeniden hayat bulduğu Nâzım Oratoryosu; 3 Haziran Perşembe günü saat 21.30’da Antalya Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek.

Aynı gün; heykeltıraş Mehmet Aksoy tarafından tasarlanan ‘Nâzım Hikmet Hapiste’ heykelinin açılış töreni ise saat 18.00’da Karaalioğlu Parkı’nda yapılacak.
Fazıl Say’a eserinde, şef İbrahim Yazıcı yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Ankara Devlet Çoksesli Korosu eşlik edecek. Konserde ayrıca şiirde Genco Erkal, vokalde Sertab Erener, Güvenç Dağüstün, blok flüt İrem Alpay, glockenspiel Elif Ceren Fitoz ve çocuk solist olarak Kansu Tanca sahne alacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin heykeltıraş Mehmet Aksoy’a yaptırdığı ‘Nâzım Hikmet Hapiste’ heykelinin açılış töreni ise 3 Haziran’da saat 18.00’da Karaalioğlu Parkı birinci miradorda  (Hıdırlık Kulesi yanı) yapılacak. Mehmet Aksoy’un tasarladığı heykelin kaidesinde şairin şiirlerine de yer verilecek. Bu eseri Nâzım Hikmet’in şiirlerinden yola çıkarak tasarladığını belirten heykeltıraş Mehmet Aksoy “Eserin kaidesine dizeleri kazıyarak Nâzım’ın özgünlük sevdasını vurgulayacağız” dedi


Yorumları Göster
Yorumları Gizle