GeriKelebek Müzikal haberler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müzikal haberler

Mike Stern muhteşem ekibiyle yine İstanbul’da

İstanbul’a birçok kez gelen ünlü caz gitaristi Mike Stern, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 20 ve 21 Mayıs 2008 ’de Babylon’da olacak. Çağımızın en iyi besteci ve caz gitaristlerinden biri olarak kabul edilen, üç kez Grammy adayı olan Stern’e, bir başka efsane isim, dünyanın en iyi davulcularından biri olan Dave Weckl ve grubu eşlik edecek. Berklee College’de müzik bölümünü bitiren Stern, 1979-80 yıllarında, Billy Cobham’ın fusion grubunda ve Miles Davis’in 1981 yılındaki grubu "Miles"da yer aldı. 1993’de yayınladığı Standards (And Other Songs) albümü ile Guitar Player magazin tarafındanÇ "Yılın En İyi Caz Gitaristi" seçildi. "I What It Is" ve "Between The Lines"la Grammy’ye aday gösterildi. 1997’deki "Give And Take" albümündeki çalışmalarıyla "Yılın En İyi Caz Gitaristi" dalında Orville W. Gibson Ödülü’nü aldı. 2001’de yayınladığı "Voices"la üçüncü kere Grammy adayı oldu. Son olarak "Who Let The Cats Out"u yayınlayan Stern, albümde Richard Bona, Anthony Jackson, Meshell Ndegeocello, Chris Minh Doky ve Victor Wooten gibi basçılarla, trompette Roy Hargrove, saksofoncu Bob Franceschini ve Bob Malach, davulcu Dave Weckl ve Kim Thompson, harmonikada Gregoire Maret ve prodüktör ve klavyeci olan Jim Beard’la çalıştı.

Pentagram’ın eski albümleri tekrar piyasaya çıkıyor

Yakın zamanda 20. yılını kutlayıp 1987 isimli bir DVD ve CD seti çıkartan Pentagram’ın, 20 yıllık tarihi tekrar raflarda yerini alıyor. Grubun ilk albümü Pentagram ve ikinci albümü Trail Blazer, piyasada uzun zamandır bulunamıyordu. Yeni baskıları, Sony BMG etiketiyle tekrar piyasaya çıktı. Bu arada Anatolia, Popçular Dışarı, Unspoken ve Bir albümleri de yepyeni halleriyle tekrar basıldı. 1997’de yayınlanan Anatolia albümünün orijinal haline ek olarak, Sony BMG basımında Give Me Something To Kill The Pain, Dark Is The Sunlight ve Gündüz Gece şarkılarının canlı kayıtlarını da bulabileceğiz.

Sıla, Latin müziğin isimlerinden Ciclon’la düet yaptı

Kenan Doğulu’yla yaptığı Bundan Sonra isimli düetiyle iyi bir çıkış yakalayan Sıla, şimdi de Latin müziğin önemli gruplarından Ciclon’la birlikte çalışıyor. Ciclon, 2006’da Grammy Müzik Ödülleri’nde "En İyi Çağdaş Tropikal Albüm" adayları arasında yer almıştı. 15 Mayıs’ta Türkiye’de piyasaya çıkan "Shaker" adlı albüm, hemen ardından tüm dünyada beş İspanyolca ve dört de Türkçe-İspanyolca olmak üzere toplam dokuz parça ile satışa sunulacak. Sony BMG etiketiyle yayınlanan albümün prodüktörü Ozan Doğulu. İspanyolca şarkıların söz ve müzikleri Humberto Hudex ve Carlos Olivella ait. Türkçe şarkıların sözlerini ise Sıla yazdı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle