GeriKelebek Müzik Dünyası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Müzik Dünyası

Bir yıl yürüyemedim

"Sen Nasıl İstersen" adlı single albümüyle müzik dünyasına geri dönen Zeynep Mansur, yardım konserlerine çıkmaya devam ediyor. Özellikle engelliler için düzenlenlenen konserlerde yer alan Mansur, "Herkesin çok düzgün dediği bacaklarımdan oluyordum. Seneler önce bir kaza geçirdim ve yaklaşık bir yıl yürüyemedim. İhtiyaçlarımı bile insanların yardımıyla karşılıyordum. Bunun verdiği acıyı yaşamayan bilemez. Ben bunu en yakından yaşayanlardan biriyim, bu nedenle engellilere destek olmak benim görevim" diye konuştu.

Aydınlık bir albüm

"İnsanlık Hali", "Hayat Bilgisi" gibi dizilerde rol alan, Saint Benoit mezunu Önder Bora’nın "Işık" adlı albümü Papağan Prodüksiyon-Gamze Platin etiketiyle piyasaya çıktı. Volkan Öktem, Erdem Sökmen, Cengiz Özdemir gibi başarılı isimlerle çalışan Bora, tekerleme benzeri sözlerden ve eller havaya fantazisinden uzak durmak olarak özetlediği "Sofistike Pop" tarzında müzikler yaptığını söylüyor.

O "Tek başına"

Lise yıllarında başlayan dans, tiyatro ve müzik eğitimine İngiltere, İspanya, Mısır ile İtalya’da devam eden Kaan, "Tek Başına" isimli albümüyle müzik piyasasına ’merhaba’ dedi. Kaan, Ceri Müzik’ten çıkardığı albümünün ilk klibini de MTV ve RTL’nin ödüllü yönetmeni Marc Feuerstake ile "Düştüm Ben Yollara" adlı şarkısına çekti. Klibinde farklı bir tarz deneyen Kaan, her fırsatta iddialı olduğunu belirtiyor.

Cool kadından remix albüm

Ajda Pekkan, müzik listelerine hızlı bir giriş yaptığı Cool Kadın albümünün hemen ardından yeni bir remix albüm için hazırlıklara başladı. Sezen Aksu’dan şarkı alan Ajda Pekkan, stüdyoya girdi. Sezen Aksu’nun "Söz" adlı şarkısına yeni albümünde yer vermek isteyen Pekkan, hazırlıklarına tam gaz devam ediyor.

Çimen’den yeni albüm

1959 doğumlu, İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Mazlum Çimen, Kalan Müzik’ten "Buluşmalar" adlı yeni albümünü çıkardı. Şimdiye kadar film müzikleri olarak, birçok ülkede çalışmalara imza atan, 1997 yılında çıkardığı "Işıklar Sönmesin" albümüyle ses getiren Çimen, yeni albümünde Cengiz Özdemir, Ersin Bişgen gibi usta isimlerle çalıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle