GeriKelebek Muhteşem bir yemek mi yıldızlara uçuran bir seks mi?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  20
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Muhteşem bir yemek mi yıldızlara uçuran bir seks mi?

Muhteşem bir yemek mi yıldızlara uçuran bir seks mi?
refid:8932706 ilişkili resim dosyası

Muzaffer Kuşhan'ın dergisi yıldızlara güzel bir yemek mi yoksa seks mi diye sordu...

İkisi de insanın içgüdüsel eylemi. İkisi de hayatımızın olmazsa olmazı. Ama önce hangisi? Güzel bir yemeği sekse yeğleyenler olduğu gibi "Seks olmadan asla” diyenler de var. Aslında iki farklı şeyi karşı karşıya koymak ve “Sizin için hangisi?” demek, her "seçim" gibi insanı zorluyor. Ama Dr. Kuşhan'la Diyet dergisi yine de sormadan edemedi ve bakın nasıl yanıtlar aldı. Ebru Şallı, tıpkı Paris Hilton gibi “Seks karın doyurmuyor, önce yemek” diyenlerden... Helin Avşar da “Yemek adrenalin yükseltiyor, seks ise enerjiyi bitiriyor” diye kestirip atıyor. Peki ya değişik alanlarda isim yapmış diğer ünlüler? İşte birkaç farklı örnek ve sonrasında uzman görüşleri...

Muhteşem bir yemek mi yıldızlara uçuran bir seks mi
MEHMET ALİ ERBİL: Hangisine ne kadar hasret kaldığıma bağlı

Hangisine ne kadar hasret kaldığıma bağlı; üç öğünden biri eksikse, kalan bir öğün yemek yerine seksi tercih ederim. Yedi öğün yemek yemediysem, tabii ki yemek tercihim olacaktır. Yani zamana ve o anki koşullara bağlı olarak tercihim değişebilir.

BANU ALKAN: Benim için önce seks gelir

Her ikisi de önemli, ama benim için önce seks gelir. O anki volkana göre bütün duygular doruk noktasına çıktığında, zaten aklınıza yemek gelmez. Aşıksanız da aklınıza yemek gelmeyecektir. Seks yiyeceklerle doğru orantılıdır, yemek seksi güçlendirir. Havyar, çilek, ıstakoz... Bunlar seksi güçlendiren yiyecekler. Benim önceliklerim aşk, seks ve yemek...

/images/100/0x0/55ea2735f018fbb8f86e7978
AHMET ÖRS: Karnım açsa yemek, karnım toksa seks

Umarım böyle bir tercih yapmak zorunda kalmam. Normal koşullarda böyle bir tercih yapmak çok zor. Ama genelde bu iki taraftaki doygunlukla ilgili. Karnım açsa tabii ki yemeği; karnım toksa seksi tercih ederim. Ancak böyle bir tercih yapmak durumunda kalmak gerçekten kötü olur.

Muhteşem bir yemek mi yıldızlara uçuran bir seks mi
SAHRAP SOYSAL: Menopozda olduğum için yemek

Ben 50 yaşındayım. Menopozda olduğum için bu yaştan sonra yemeği tercih ediyorum. Yemek yazarı olduğum için yeni yemekler yapmak, bunları sevdiklerime tattırmak bana büyük keyif veriyor aslında. Yani şöyle söyleyeyim; yemek yemek, seks yapmak, içki içmek, seyahat etmek, çocuklarımla birlikte zaman geçirmek; bunların hepsi bana büyük keyif veriyor.

/images/100/0x0/55ea2735f018fbb8f86e797c
Prof.Dr. SEDAT ÖZKAN: Seks ertelenebilir, yemek ertelenemez

İnsanoğlunun temel içgüdüleri vardır; yemek yemek, su içmek doğuştan kazanılan içgüdülerdir. Cinsellik sonradan kazanılan bir güdüdür, ertelenebilinir ve seçicilik kazanır. İnsanı diğer canlılardan ayıran psikolojik ve sosyolojik gereksinimleridir. Yemek yemeden yaşanmaz ama seks yapmadan yaşanabilir.

ÇAĞATAY ÖZTÜRK (Psikolog): Seks olmadan yaşanır

İkisi de içgüdüseldir. Ancak seks yapmadan yaşayabilirsiniz, yemek yemeden yaşayamazsınız. Özellikle kişi kendiyle barışıksa, ilişkisini seks olmadan da yaşayabilir. Oysa yemek hayatın fiziksel gereksinimidir. Temel ihtiyaçlarımızdan hava, su kadar elzemdir. Yaşamı devam ettirebilmek için seks yapmak yetmiyor. Ama karnı tok biri için seks, hele uyaran da varsa ilk sırada olabilir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle