GeriKelebek "Mucize Kareler" seçildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Mucize Kareler" seçildi

"Mucize Kareler" seçildi
refid:4980136 ilişkili resim dosyası

Yeni Rakı’nın Fotografevi işbirliği ile düzenlediği "Mucize Kareler Fotoğraf Yarışması" sonuçlandı. Siyah-beyaz ve renkli olmak üzere 2 kategoride yapılan yarışmanın büyük ödüllerini renkli kategoride Ercan Arslan, siyah-beyaz kategoride ise C. Murat Özcan kazandı.

Fotoğraf sanatını destekleyen Yeni Rakı’nın Fotoğrafevi işbirliği ile düzenlediği "Mucize Kareler Fotoğraf Yarışması" sonuçlandı. Toplam 554 fotoğrafın katıldığı yarışma sonuçları 24 Ağustos Perşembe günü Fotoğrafevi'nde yapılan ödül töreninde açıkladı. Yarışmada, siyah-beyaz ve renkli kategoride toplam 2 büyük ödül ve 4 mansiyon ödülü sahiplerini buldu. Toplam 30 eserin sergilendiği "Mucize Kareler Fotoğraf Sergisi" 2,5 hafta boyunca Fotoğrafevi sergi salonunda görülebilecek. Ara Güler, İzzer Keribar, Merih Akoğlu, Haluk Çobanoğlu, Nadir Ede, Gülnur Sözmen gibi önemli fotoğraf ustalarının jüri olarak yer aldığı yarışmanın büyük ödülleri 5 bin YTL, mansiyon ödülleri ise bin 500 YTL.

"Mucize Kareler Fotoğraf Yarışması"nda renkli kategoride büyük ödülü Ercan Arslan alırken, siyah-beyaz kategorinin büyük ödülünü ise C. Murat Özcan aldı. Renkli kategoride mansiyon ödülünü Behiç Günalan ile Fahrettin Şankaynağı paylaşırken; siyah-beyaz kategorinin mansiyon ödüllerini Ali İhtiyar ile Mehmet A. Karabay aldı.

Hayatın içinde yer alan Yeni Rakı'lı anları fotoğrafa taşıyan "Mucize Kareler Fotoğraf Yarışması" Türk eğlence kültürünün en önemli öğesi rakının paylaşımcı yanına vurguluyor. Keyif, sohbet ve yaşamdan anların objektiflere yansıdığı yarışmada; Yeni Rakı’lı "Mucize Kareler" yakalandı.

"Rakı", doğduğu Anadolu topraklarındaki yüzlerce yıllık geçmişinin yarattığı güçle, bugün de sofraların ve eğlencelerin başlıca içkisi olmaya devam ediyor. Her gün Türkiye’nin dört bir yanında sayısız sofraya konuk olan rakı, eğlence kültürünün ve Türk mutfak zenginliğini ifade eden bir sembol. Türk kültürünün vazgeçilmez parçalarından biri olan rakı ile özdeşleşerek bir marka olmanın ötesine geçmiş olan "Yeni Rakı" ile hayatın içinden rakılı anlar bu yarışmanın konusunu oluşturdu.

Mucize Kareler seçildi
Mucize Kareler seçildi

"Mucize Kareler Fotoğraf Yarışması"nda ödül alan ve sergilemeye hak kazanan fotoğraflar 24 Ağustos-15 Eylül 2006 tarihleri arasında Fotografevi’nde sergilenecek.

Fotografevi

İstiklal Cad. Tütüncü Çıkmazı N.4 Galatasaray/ Beyoğlu-İstanbul Tel:0212 249 02 02

 

Ayrıntılı bilgi için:

http://www.mey.com.tr , http://www.buyukkeyif.com , http://www.fotografevi.com


Yorumları Göster
Yorumları Gizle