GeriKelebek Moskova’da Tarkan rüzgarı Cher’i gölgede bıraktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Moskova’da Tarkan rüzgarı Cher’i gölgede bıraktı

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de önceki akşam 40 bin kişiye konser veren ünlü popçu Tarkan, önümüzdeki hafta Moskova’da vereceği konseri de aşırı ilgi üzerine ikiye çıkardı.

Tarkan’ın Bakü konserini 40 bin kişi izledi, Moskova konserinin biletleri ise kapışılıyor. 2 Haziran’da sahne alacak olan Tarkan’ın konser sayısı yoğun talep üzerine ikiye çıkarılırken, yine Haziran ayındaki Cher konseri Tarkan’ın gölgesinde kaldı.

ÜNLÜ popçu Tarkan, ABD ve Avrupa’nın yanı sıra Rusya ve eski Doğu Bloku ülkelerinin de sevdiği bir yıldız oldu. Opet’in Bulgaristan’daki açılışına giden Tarkan’ı görebilmek için tesisin önünde geceleyen üniversiteli öğrencilerin ardından ünlü şarkıcının önceki akşam Bakü’deki konserini 40 bin kişi izledi. Ve şimdi sıra Rusya’nın başkenti Moskova’da.

Üçüncü konsere doğru

Moskova’da 21 Mayıs tarihinden beri devam eden Türk Kültür Haftası, pop yıldızı Tarkan ile görkemli bir finale hazırlanıyor. Kültür etkinlikleri programında Tarkan’ın, 2 Haziran tarihinde tek konser vermesi planlanıyordu, ancak seyirciden gelen yoğun talep üzerine konser sayısı ikiye çıkarıldı. Organizatörler Tarkan’ın Moskova’da üçüncü konser için bile kalabileceğini söylüyor. Tarkan, Moskova’da 20-21 Haziran’da iki konser verecek ünlü Amerikalı sanatçı Cher’i bilet satışında ikiye katladı. Tarkan konserleri için yaklaşık 16 bin biletin satıldığı belirtiliyor.

Rusya’da Türk Kültür Haftası etkinliklerini düzenleyen Rosinterfest organizasyonu yetkilisi Anna İonova, Tarkan’ın sanatçı olarak Rusya’da çok özel bir yere sahip olduğunu söyledi. Tarkan’ın Moskova konserine bir hafta kala kamuoyu araştırması yaptıran Rosinterfest, son derece ilginç sonuçlar almış. Rusya’da Tarkan’ın en büyük hayranları 14 yaş grubundaki genç kızlar. Biletlerin çoğu da bu yaştaki gençler tarafından alınmış.

Moskova’daki konser için 1 Haziran’da Rusya’ya gidecek olan Tarkan ve ekibi,devlet başkanlarından daha sıkı korunacak. Basınla bile son derece kısıtlı temas planlanırken, havalimanında yol şaşırtan dublör aracın kullanılacağı söyleniyor. Rusya’nın en büyük spor tesisi Lujniki’de yapılacak konserlerde binin üzerinde güvenlik görevlisi görev yapacak. Tarkan’ın Moskova çıkartmasına Rus medyası da geniş yer veriliyor.

SEYİRCİ MUHTEŞEMDİ

Tarkan Bakü konseri için ‘Atmosfer muhteşemdi. Seyirciler çok ateşli ve coşkuluydu. uzun zamandan beri böyle bir konser vermemiştim. Şarkılarımın neredeyse hepsine eşlik ettiler. Onlardan aldığım elektriği unutamam. Moskova’da da bir konser verecektik. Ancak ikiye çıkardık. Talepler o kadar yoğundu ki, üçüncü konseri vermeyi de planlıyoruz’ dedi. Ünlü sanatçı, uzun süredir beklenen İngilizce albümünün de eylül ayında piyasaya çıkacağını, çalışmaları hızlandırdığını sözlerine ekledi.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle