GeriKelebek Monik Benardete son yolculuğuna uğurlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Monik Benardete son yolculuğuna uğurlandı

Monik Benardete son yolculuğuna uğurlandı
refid:14398560 ilişkili resim dosyası

Cemiyet hayatının önemli isimlerinden Monik Benardete'nin cenazesi toprağa verildi.

SON YOLCULUĞUNA BÖYLE UĞURLANDI

Monik Benardete için Neve Şalom Sinegogu'nda tören düzenlendi. Törene, Monik Benardete'nin eşi Ceri, kızları Aylin ve Rezzan ile yakınları katıldı.

Törende, Benardete ailesini, Mustafa Koç, Ali Koç, Semahat Arsel, Mustafa Taviloğlu, Cefi Kamhi, Cem Hakko, Güneş Taner, Faruk Süren ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün de aralarında bulunduğu sanat, medya, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda kişi yalnız bırakmadı.

Monik Benardete, cemaatin başduahanı Hazan David Sevi sinagogun başhahamının okuduğu dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Benardete, Neve Şalom Sinagogu'nda düzenlenen törenin ardından Ulus'taki Arnavutköy Musevi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

İSTANBUL AŞIĞINI KAYBETTİ / Büşra BOZOK

İstanbul sosyetesinin köklü ailelerinden Burla’ların torunu Monik Benardete, önceki gece yaşama veda etti.

ASTIM hastası olan Monik Benardete, geçtiğimiz hafta nefes alamadığı için evinde fenalaşmıştı. 60 yaşındaki Benardete’nin hastaneye götürülürken iki kez duran kalbi masajla çalıştırıldı. Ancak şeker hastalığı da olan Benardete’nin beyni uzun süre oksijensiz kaldığı için hasar gördü. Üç gün yoğun bakımda tutulduktan sonra beyin ölümü gerçekleşen Benardete, önceki gece saat 01.00’de yaşamını kaybetti. 
   
Monik Benardete kimdir   

Monik Burla (Benardete) 500 yıl önce İspanya’dan Osmanlı topraklarına göç eden bir İspanyol Yahudi ailesi olan Burla Biraderler’in torunu. Burla ailesi aynı zamanda Türkiye’nin en eski sanayicileri arasında yer alıyor. Monik Benardete, İvet-Lori Burla çiftinin tek çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. İlk evliliğini işadamı Adil Benardete ile yaptı. Bu evlilikten kızları Aylin ve Rezzan dünyaya geldi. Monik Benardete, 1992’de gönlünü Beyhan Goldman’a kaptıran Adil Benardete’den boşandı. Bir süre sonra eski eşinin kuzeni Ceri Benardete ile yakınlaştı ve ilişkisinin beşinci yılında yeniden nikâh masasına oturdu. Cemiyet hayatında tanınan ve sevilen bir isim haline gelen Monik Benardete, hayırsever kimliğiyle tanınıyordu.


DOSTLARI NE DEDİ?  

Feryal Gülman

25 Nisan’da 60 olacaktı

İstanbul aşığı bir insandı. İstanbul rengini, aşığını kaybetti. Yerini kimse dolduramaz. Onu çok özleyeceğim. 25 Nisan’da 60 yaşına girecekti. Her yıl doğum gününü kutlardık. Beyin ölümünün gerçekleşmesi, bizi bu kayba hazırladı. Bir anda olsaydı, çok daha kötü olurdu bizim için. Onu özleyeceğiz.

Yasemin Pirinççioğlu

Dünya insanıydı

30 yıllık arkadaşımı kaybettim. Birbirimizi hiç kırmazdık. Açık görüşlü dünya insanıydı. Onu tarif edemem.

Vural Gökçaylı

Elçi gibiydi

İstanbul büyük bir rengini, Türkiye büyük bir evladını kaybetti. Yurtdışında bir Türk elçi gibi çalışırdı. İyiliksever ve her zaman fukaranın yanında olan biriydi. Ama kendine hiç bakmadı. Sürekli “Git bir hastaneye, zayıfla” dedik ama istemedi. En büyük hatam, onu komadayken görmekti. O görüntüyü unutamıyorum. Onu çok özleyeceğim...

Çiğdem Simavi

Büyük kayıp

Çok büyük bir kayıp. İstanbul onu çok özleyecek. Biz onunla çok yakındık, çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle