GeriKelebek Moda sokaklarda hayat buluyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Moda sokaklarda hayat buluyor

Yolda yürürken birbirinin kopyası kadınlar görmekten sıkıldık. İşte, bu yaz bunun için çok önemli. İlhamını farklı kültürlerden alarak sokaklara taşıyor. Biz kadınlara, ayrıcalıklı ve şık olmak adına birçok seçenek sunuyor. Takın takıştırın, giyin karıştırın ama kendiniz olun!

Özellikle gençlerin ve modanın kalbinin attığı semtlerde, manzara hep aynı; birbirinin kopyası gibi görünen, saçının renginden şekline, taktığı aksesuvardan giydiği pantolona kadar benzerlik taşıyan bir kalabalık...

Modayı takip eden, şık görünen ama kendine özgü bir tarza sahip olmayan bu yüzler, sizlere nedense her geçen gün daha tanıdık geliyor. İşte, bu yaz belki de bunun için çok önemli. Çünkü koleksiyonlar, yaratıcı gücünü ortaya koyacak kadınları bekliyor. Uzun zamandır ilk kez, biz kadınların prototip görünmekten, yani birbirlerinin kopyası olmaktan kurtulma şansları var.

Mood’unuzu değiştirin

2005 modası ilhamını farklı kültürlerden aldığı için son derece renkli ve göz alıcı detaylara sahip. Bu nedenle alışverişte çok fazla zorlanmayacağız. Ayrıca özgün bir şeyler yakalamak için trendsetter olmamıza da gerek yok. İşin zor kısmı, nereden başlamamız gerektiği... kendinizi ayrıcalıklı hissetmek istiyorsanız, işe ‘sokak modası’nın favori detaylarına bir göz atmakla başlayın derim. Karar verin; içinizdeki masum peri kızınıyla-şehirli ruhunu birleştirip, romantik mi olmak istiyorsunuz, yoksa yaratıcılık sınırlarının ötesinde bir yerlerde gizlenen ‘bohem’liği bugüne taşımak mı? Seçiminiz ne olursa olsun, dış görünümünüz değil, mood’unuz değişmeli!

Sokaklarda hayat var!

Sokaklarda, güçlü ama kontrast renklerle oyun oynamayı seven, kendilerini yeniden keşfeden kadınlar var. Ama bu kez dişi taraflarını göstermek için farklı bir yol deniyorlar. Vücut hatlarını ortaya çıkaran kuplar yazın in’leri. Dar bir üst, bol ve uzun bir etekle, bedeni sıkıca saran, düşük belli bir pantolon, uzun, etnik tarzda bir bluzla kullanılıyor. Bununla da bitmiyor. Tasarımcılar yeni sezonda, transparan kumaşlarla el işi detayları, danteli, parlak aksesuvarları, pul ve payeti, asimetriyi, volanları birleştirip modayla fantastik bir oyun oynuyor. Gipsy görünüm, bohem ruhuyla bir araya geliyor, her şey hacim kazanarak farklı formlarda zenginleşiyor. Biraz dün, biraz yarın; romantik ve vintage detaylar, bugüne taşınan bir duygusallığın altını çiziyor.

Stil ikonunuz hangisi

Modanın ilham kaynakları ne kadar çok olursa olsun, hayata geçtiği yerler sokaklar oluyor. Hollywood yıldızlarının günlük yaşamdaki kareleri de bunun en güzel örneği. Yeni stil ikonumuz, Jude Law’un bohem ruhlu sevgilisi Sienna Miller, uzun renkli etekleriyle yarattığı kombinasyonları ve kullandığı aksesuvarlarıyla kadınlar tarafından sıkı takipte. Tuba Ünsal da romantik-vintage akımının öncülerinden.

Sokakların en sıcak 5 trendi

1- Geniş kenarlı bir şapka veya kasket. Bununla birlikte, çarpıcı bir kolye ve iri gözlükler. Saint Tropez’de bir tekne yolculuğuna hazırlanıyormuş gibi...

2- İri ve kemik çerçeveli, nostaljik izler taşııyan gözlükler. Kadınlar arasında taşlı modellerinin de yaygınlaşacağı söyleniyor. İşin o kısmı size kalmış!

3- Bohem detaylar tarzınızın bir parçası olmalı. Uzun etekler başrolde! Etnik görünümlü, parlak işlemeli bu etekler her kombinasyona açık.

4- Boylar uzuyor. Dolgu mantar, tahta veya hasır topuklu ayakkabılar yazın favorilerinden.

5- Uzun tunikler, günün her saatinde giymek için ideal.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle