GeriKelebek Moda dünyasında Zorro imzası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Moda dünyasında Zorro imzası

Moda dünyasında Zorro imzası
refid:15064974 ilişkili resim dosyası

Kötülerin korkulu rüyası, iyilerin baş yardımcısı yakışıklı Zorro, sonunda moda dünyasına da damgasını vurdu. Bu hayali kahramanın kılıcıyla attığı “Z” şeklindeki imzasından ilham alan tasarımcılar, birbirinden ilginç koleksiyonlara imza attı.

Kim unutabilir halkını kötülerden ve kötülüklerden koruyan o cesur savaşçıyı? Kim hatırlamaz maskeli Zorro’nun heyecan veren hikayesini?
Yıllar içinde pek çok aktör tarafından hayat verilen, en son Antonio Banderas’la beyazperdeye taşınan bu masal kahramanı, benim de çocukluk anılarımda geniş bir yer tutuyor.

Zorro’nun, altettiği her düşmanının göğsüne kılıcıyla attığı “Z” şeklindeki imzası ise başı başına bir olay... ışte bu olay, şimdi moda dünyasında... 
   
ZORRO MAĞDURLARI PODYUMLARA ÇIKTI                                          

2010 yılı boyunca Zorro’nun imzasını anımsatan kesikler, farklı kumaş, doku ve renklerin sanki çarpışıyorcasına birbirine geçtiği çizgiler, özellikle mini elbise ve abiyelerde dikkat çekiyor. Muntazam ya da gelişigüzel çizikler, yırtıklar veya patchwork çalışmaları andıran kolajlar gündemden düşmüyor.   
 
Önümüzdeki sonbahar-kış mevsiminde de dolu dizgin devam edecek bu çizgiler, muntazamlıktan ne kadar uzaklaşır, ne kadar farklı materyal bir arada kullanılırsa o kadar dikkat çekici ve genç duruyor.

Örneklere bir göz atacak olursak...  

Valentino, abiye kıyafetlerinde klasik simetriyle asaleti korumaya çalışsa da; dantel, deri, şifon, tül gibi farklı materyalleri beraber kullanarak tasarımlarına heyecan da katıyor. Bazen tek, bazen iki, bazen de dört-beş rengin bir arada kullanıldığı bu kıyafetler, yıl boyunca vücuduna güvenen kadınların gözbebeği olacağa benziyor.

KREP VE PLASTİKAYNI TASARIMDA

Bu kıyafetlerde sadece dantel ve şifon değil, krep ve plastik bile beraber kullanılabiliyor. Anlayacağınız hayal gücü ne kadar uç noktalara ulaşırsa, bu tasarımlar o denli özel ve vazgeçilmez oluyor.

Tasarımların çoğu aynı zamanda yoğun işçilik de gerektiriyor. Çünkü hazırlanışı, düz bir elbiseye göre üç kat daha fazla zaman ve işçilik istiyor.

Yalnızca abiyelerde değil, plaj kıyafetleri ve mayolarda da Zorro yansımalarını görmek mümkün tabii. Drapeler, asimetrik kesimler ve şifon, tül gibi farklı materyallerin beraber kullanıldığı mayolar sezonun gözdelerinden...

Yorumları Göster
Yorumları Gizle