GeriKelebek Michael Jackson, Janet Jackson’ın karşısında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Michael Jackson, Janet Jackson’ın karşısında

Ünlü pop yıldızı Michael Jackson, oğlunu taciz etmekle suçlayan kadının adının Janet Jackson olduğu ortaya çıktı. Ünlü yıldızın şarkıcı olan kız kardeşinin adı da Janet Jackson.

AMERİKALI siyahi pop yıldızı Michael Jackson’ı, oğlunu taciz etmekle suçlayan kadının adının Janet Jackson olduğu ortaya çıktı. Ünlü yıldızın şarkıcı olan kızkardeşinin adı da Janet Jackson.

Michael Jackson’ın tacizine uğradığı iddia edilen Gavin Arvizo’nun annesi Janet, Las Vegas’ta evlendikten sonra Jackson soyadını taşımaya başladı. Michael Jackson’a yönelik suçlamaların temelini Arvizo Ailesi’nin ve Janet Jackson’ın iddiaları oluşturuyor.

Ünlü pop yıldızı, Neverland Çiftliği’nde, kanserli olduğu belirtilen Gavin’e 13 yaşındayken alkol vermek ve taciz etmekle suçlanıyor. Ancak, Gavin’in annesi Janet’in Michael Jackson’a bol bol övgüler yağdırdığı video kayıtları da bulunuyor. Janet Jackson’ın kısa süre önce ABC televizyonundaki bir programda, Jackson’a destek veren ve oğlunun ‘kahramanı’ olduğunu açıklayan sözlerinin, savcı için önemli engel oluşturduğu yorumları yapılıyor.

Michael Jackson, Amerikan adalet sistemine güvendiğini ve aklanacağını ifade ediyor. Jüri üyelerinin belirlenmesinin bir ay, mahkemenin ise altı ay kadar süreceği tahmin ediliyor.

Jüri üyeliği için aday seçilenlerin sorgulanmasına katılan Michael Jackson için mahkeme dışındaki hayranlarının, ‘Tanrım, Michael için adalet’ ve ‘Fransa, Michael Jackson’ı seviyor ve destekliyor’ şeklinde pankartlar taşıması dikkat çekti.

ASRIN DAVASI BAŞLADI

Michael Jackson’ın yargılanmasının, ABD’de asrın davası olacağına kesin gözle bakılıyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 1100 muhabir, fotoğrafçı, kameraman ve teknisyen, davayı üzlemek için, California’nın bağlarının bulunduğu bölgedeki 85 bin nüfuslu küçük Santa Maria kentinde üslendi.

Mahkemede, Gavin’in annesi Janet’in de uluslararası medya ordusunun temel ilgi odağı olması bekleniyor. 6 ay kadar sürmesi beklenen davada, 10 ayrı suçlamayla karşı karşıya bulunan Jackson, suçlu bulunursa 20 yıla kadar ağır hapisle cezalandırılabilecek.

jüri üyesi olmamak için bahane üretiyorlar

SANTA Maria kentinde olası jüri üyelerinin sorgulanmasına başlandı. 12 asil ve sekiz yedek jüri üyesi, 750 aday isim arasından seçilecek. Jüri adaylarının sorgulanması sırasında, görevi istemeyenlerle yargıç Rodney Melville arasındaki ilginç diyaloglar kayıtlara geçti. Adayların birçoğu, maddi durumlarının kötü olduğunu ileri sürerek, görevi üstlenemeyeceğini söyledi. Jüri adaylarının kimlikleri gizli tutuluyor.

ABD Hava Kuvvetleri’nde görevli bir bilimadamı görevi kabul edemeyeceğini belirtirken, ‘Fırlatmam gereken iki roket var. Bu yüzden, işime bir gün bile ara veremem’ dedi.

Bir başka aday da, 6 ay boyunca işi gücü bırakıp mahkemeye gelmeyi ekonomik olarak kaldıramayacağını öne sürdü. Diğer mazeretler ise şöyle:

Özürlü çocuklarım var, onları yanlız bırakamam.

8 aylık hamileyim hakim bey...

Göreve hazırım ama, elektronik prangam var ve hareketlerim kısıtlı.

Irkçı değilim ama, hapisteyken bir zenciyle kavga etmiştim. Bir beyaz olarak tarafsız kalamayabilirim.

Yargıç Melville, ileri sürülen mazeretleri kabul etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle