GeriKelebek Mesut Yar’la Uyan Türkiye
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mesut Yar’la Uyan Türkiye

Mesut Yar’la Uyan Türkiye

- Öncelikle biraz programın formatından bahseder misiniz?

Eskiden Gece Hattı haberlerini sunmuştum. Uyan Türkiye ile habere tekrar dönüyorum. Bu program da Mesut Yar tarzı olacak. İnsanları bunaltmayan tersine ciddi haberleri bile güler yüzlü anlatan bir program yapacağız. Uyan Türkiye’de Ahkám ve İyi-Kötü-Çirkin gibi özel köşelerimiz de olacak. Haber ayrıntılarının dışında hayatla ilgili ayrıntıları da ekrana taşıyacağız. İzleyiciler bir süre sonra "Bu adam sadece haber vermiyor bize ayna tutuyor" diyecekler.

- Konuklarınız olacak mı?

Şu anda televizyonda konuk kirliliği var. Sabah programları, kadın programları derken nerdeyse haftada 300 ile 500 arası kişi programlara konuk oluyor. Açıkçası Türkiye’de bu kadar çok konuşacak adam yok. Konuşması gereken insanları programa davet edeceğiz. Memleketle ya da sağlıkla ilgili çok önemli bir konu varsa, o konuyla ilgili en önemli kişileri programa davet edeceğiz.

- Programınız sabah çok erken saatte başlayacak. Rating kaygınız ne ölçüde?

Yol durumunu merak eden adamdan evdeki kadına kadar geniş bir izleyici kitlemizin olacağına inanıyorum. Sabah izleyicisi günün diğer saatlerinin izleyicisine göre daha uyanıktır. O uyanıklığı bizim enerjimizle birleştirirsek başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum. Hatta rating’de tavan bile yapabiliriz.

ÇALIŞMA BÖCEĞİYİM

- Saat 07.30’da canlı yayınınızın olması sizi nasıl etkileyecek?

Ben çalışma böceğiyim. Çok iyi bir ekibim var. Bugüne kadar hep ekip işine inandım. Ben figür olarak birikimi taşıyorum ama o birikime gelene kadar ekip sana hamuru hazırlıyor. Çalışmalarımıza gece 00.00’da başlayıp saat 07.30’da da canlı yayına çıkacağım.

- Mesut Yar’la Cümle Alem programı daha yeni bitti. Ara vermeden bu programa başlıyorsunuz. Yoğun bir tempo değil mi?

Ben tatili hiç sevmeyen bir adamım. Aslında bu kişiliğimden de kaynaklanıyor. Boş oturduğum zaman hemen hasta oluyorum.

- Savaş Ay’ın başlattığı haber-şov kavramı hakkında ne düşünüyorsunuz? Programınız bu kavrama yakın mı olacak?

Çok doğru ve yerinde bir kavram olduğunu düşünüyorum. Ekrandaki habercinin değişmesi lazım. Haberin içinde şov vardır ve şov hayatın parçasıdır. Bu prime time saatlerinde daha farklı yapılırken bizim saatlerimizde daha farklı olacak. Mesela benim hava durumu, yol durumu sunuşum sıradan olmayacak. Çok şaşırtıcı yerlerden, mezbahalardan yol durumu sunabilirim.

- Farklı formatlarda birçok program yaptınız. Hırslı bir insan mısınız?

Bazen bireysel sınırları zorlamak gerekiyor. Ben çeşitli programlar deneyerek halkın beni nerede konumlandırdığını görmek istedim. Açıkçası ben çok da dallanıp budaklanmadım. Bizim alanımız küçük ve orada büyük işler yaptığımdan insanlar ’Vay be bu da yapabiliyormuş!’ diyorlar. Benimkisi hırstan ziyade işini ciddiye almak ve işini iyi yapma çabası. Hırs yok, çaba var.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle