GeriKelebek Mersin ve Eskişehir’e yeni alışveriş merkezi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mersin ve Eskişehir’e yeni alışveriş merkezi

Mersin ve Eskişehir’e yeni alışveriş merkezi
refid:7560496 ilişkili resim dosyası

İstanbul’un her yeri alışveriş merkezi olduktan sonra, şirketlerin yeni gözdesi Anadolu şehirleri. Şu anda pek çok şehirde alışveriş merkezi inşaatları sürüyor. Bunlardan ikisi birkaç gün içinde hizmete girecek: Eskişehir Espark ve Forum Mersin. Akdeniz’in en büyük alışveriş merkezi sloganıyla 66 bin metrekare arsa üzerine kurulu Forum Mersin 29 Ekim’de, 44 bin metrekare kiralanabilir alana sahip Espark ise 31 Ekim’de açılıyor. Bu alışveriş merkezlerinde yüzlerce moda, yiyecek içecek ve sağlık markası var.

Alışveriş merkezinden çok yaşam merkezi gibi görünen Forum Mersin, 66 bin metrekare alana kuruldu. İçinde iki yüz mağaza, sekiz salonlu sinema, restoranlar ve eğlence merkezleri, bowling salonu ile ikibin araç kapasiteli bir otopark bulunduruyor. Migros, Koçtaş, Media Markt’ın yanı sıra ulusal ve uluslararası markalar var. Kiralanabilir alanı 72 bin metrekare. Açık ve kapalı alanlardan oluşuyor. Açık alan iki, kapalı alan üç kat. Açık mekanlardan kastımız alışveriş merkezinde sokaklar, meydanlar ve kafelerin olması. Şehrin her yerinden yirmi dakikada ulaşılabilecek mesafede.

AKDENİZ MİMARİSİ

Akdeniz ve Anadolu mimarisinin, Türk motifleri ve modern unsurların bir arada kullanılarak hayata geçirildiği Forum Mersin’de açık alışveriş sokağı ile kapalı alışveriş mekanı birbirine yaya geçidiyle bağlanıyor. Taş sokakları, geniş meydanları, köprüleri ile kentin doğal bir parçası gibi. Palmiye ağaçları, küçük su havuzları, sarmaşıkları ve narenciye ağaçlarıyla Mersin’in doğal dokusuyla uyum içerisinde. Mimariyle sanatın bir arada yorumlandığı Forum Mersin’in farklı noktalarında Hanefi Yeter’in Forum Mersin’e özel tasarladığı sanatsal objeler, heykel ve rölyef çalışmaları yer alıyor. Konsept tasarımı T+T Design Mimarlık (Hollanda) tarafından geliştirilen projenin mimarisi; T+T Design (Hollanda), Chapman Taylor (İspanya) ve MM Proje (Türkiye) imzasını taşıyor.

İLHAMI İPEK YOLU

Eskişehir’de açılacak olan Espark ise 44 bin metrekare. Yaklaşık iki bin kişiye istihdam sağlayacak olan alışveriş merkezi, şehrin en büyük alışveriş merkezi olacak. İçinde barındırdığı mağazalar, lokanta ve kafelerin ise İstanbul’daki alışveriş merkezlerinden aşağı kalır hiçbir yanı yok. Büyük tüm mağazalar, yiyecek ve içecek firmalarının neredeyse tamamı burada var.

Espark, 140 mağazası, 4 katlı 1100 araç kapasiteli otoparkıyla 31 Ekim’de açılıyor. Bulunduğu noktanın İpek Yolu’nun üzeri olması, projeyi hazırlayanlara da ilham vermiş. Mimarisinden mekanın vizyonuna kadar her şey İpek Yolu’ndan ilham alınarak hazırlanmış.

Forum Mersin’deki markalar

Mersin, bu yeni açılan alışveriş merkeziyle birlikte birçok yeni markayla da buluşuyor. Zara, Marks&Spencer, Douglas, Bershka, Pull&Bear, Stradivarious, Oysho, Steve Madden, Loccaitane, Kitchenette, Guess, Cafe Crown, Media Markt, Cinemars gibi markalar Mersin’e Forum Mersin’le birlikte ilk kez açılıyor. Bunların dışında: YKM, Boyner, Mudo, Winmax, Accessorize, Alexi Andriotti, Adidas, Asports, Ayyıldız, Bambi, Benetton, Bershka, Bodique, Boyner, Beymen Club, Deriden, Carnevale, Cacharel, Cho, Defacto, Douglas, Deichmann, Desa, Faik Sönmez, Guess, Journey, La Senza, Jeans Lab, Mothercare, İpekyol ve Nine West gibi markalar da Forum Mersin’de bulunmakta. Mekanda, Burger King, Cafe Crown, Cafe Italiano, Canım Ciğerim, Dunkin’ Donuts, El Mexico, Fisho, Gloria Jeans, Kitchenette, Mado, McDonald’s, Özsüt, Pomodoro&Segafredo, Popeyes, Robert’s Coffee, Sbarro, Sultanahmet Köftecisi, Tappito’s, Taş Fırın, Tatlıcı Tombak, Tchibo, Viking Cafe, Yaprak Tantuni gibi yerli ve yabancı yiyecek, içecek, kafe ve restoranları da mevcut.

Espark’ta neler var

Dünyaca ünlü C&A ve Media Markt gibi önemli markalar, İstanbul’dan sonra ilk kez Anadolu’da Eskişehir Espark Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor. Bunların dışındaki bazı markalar ise; Accessorize, Adidas, Adil Işık, Benetton, Nike, Oysho, Pierre Cardin, Pull & Bear, Vakko, Vera Moda, Kappa, Levi’s, Little Big Bernardo, Bershka, Steve Madden, Stefanel, So Chic, Stradivarious, Mango, Marks & Spencer, LCW, Mavi Jeans, Cacharel, Camel Active, Dagi, De Facto, Derimod, Desa, Douglas, İpekyol. Bolulu Hasan Usta, Cafe De Cafe, Burger King, Göksü Lokantası, Gonzi Cafe, HD İskender, İkbal, Mado, McDonald’s, KFC, Özsüt, Pizza Hut, Pide Köy, Schlotzky’s Cafe, Sbarro gibi yiyecek içecek mekanları da mevcut.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle