GeriKelebek Maliye'den 'ilaç paralarını ödeyin' gelengesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Maliye'den 'ilaç paralarını ödeyin' gelengesi

Maliye Bakanlığı, 2005 yılına ilişkin ilaç bedellerinin 15 Şubat’a kadar tümüyle ödenmesini istedi.

Maliye Bakanlığı’nın saymanlıklara gönderdiği bir yazıda bakanlığa intikal eden bilgiler ve merkez veri tabanında yapılan incelemeler sonucunda, bazı saymanlıkların, Bütçeleştirilmiş Borçlar Hesabına kaydedilerek 2006 yılına devrettirilen ilaç giderlerini halen ödenmediği, bazı tahakkuk dairelerinde de henüz saymanlıklara intikal ettirilmemiş 2005 yılı ilaç giderlerine ilişkin tahakkuk evrakının bulunduğunun anlaşıldığı belirtildi.

Yazıda saymanlıkların, ilaç giderleriyle ilgili olarak 2005 yılından devrettirilen tutarların tamamını en geç 15 Şubat 2006 tarihine kadar ödemeleri istendi.

Ayrıca, saymanlıklardan tahakkuk daireleriyle irtibata geçerek 2005 yılında tahakkuk ettirilemeyen ilaç faturalarını, en geç 10 Şubat 2006 tarihine kadar, 2006 yılı bütçesinden tahakkuk ettirerek göndermeleri talep edildi. Bu yolla tahakkuka bağlanan söz konusu ilaç giderlerinin de en geç 15 Şubat 2006 tarihine kadar ödeneceği belirtildi. Yazıda "Daha açık bir ifadeyle, 15 Şubat 2006 tarihi itibariyle 2005 yılında faturaya bağlananlardan ödemesi yapılmayan hiçbir ilaç gideri kalmayacaktır" denildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle