GeriMagazin UNICEF’e hüzünlü balo
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

UNICEF’e hüzünlü balo

UNICEF’e hüzünlü balo
refid:27761599-spot ilişkili resim dosyası

UNICEF’in Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin Birleşmiş Milletler tarafından kabulünün 25’inci yıldönümü nedeniyle Swissotel The Bosphorus İstanbul’da balo düzenlendi. Gecede bir hafta önce hayata veda eden UNICEF Türkiye Milli Komitesi Başkanı Talât Halman da anıldı.


UNICEF’in Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 25’inci yılı dolayısıyla başlattığı “Imagine” projesi, Türkiye’de de sürüyor. Dünyada Shakira, Katy Perry gibi UNICEF Global İyi Niyet Elçileri tarafından yorumlanan John Lennon’un “Imagine” şarkısını Türkiye’de Ferhat Göçer okudu. Göçer, önceki akşam Swissotel The Bosphorus İstanbul’da düzenlenen baloda konser verdi. Sanatçının Bilfen Çocuk Orkestrası’yla birlikte seslendirdiği “Imagine” şarkısına UNICEF iyi niyet elçilerinden Tuba Büyüküstün, Müjdat Gezen ve Gülsin Onay da eşlik etti. Bir hafta önce hayata veda eden UNICEF Türkiye Milli Komitesi Başkanı Talât Halman’ın da anıldığı baloda bir de açık artırma yapıldı. Artium Sanatevi’nden Rüştü Sungur’un yönettiği açık artırmada Murat Morova’nın eserini Tuba Büyüküstün 15 bin TL’ye aldı.

Gamze Saraçoğlu’nun geceye özel hazırladığı, alan kişinin bedenine göre tekrar dikilecek haute couture elbiseyi de Zeynep Atabay Taşkent satın aldı. Açık artırmada UNICEF yararına toplam 177 bin TL yardım toplandı.

Sattığı kalem yazmadı

Açık artırmada “Müjdat Gezen ile yemek” için 10 bin TL ödeyen Yağmur ve Halil Korkmaz, ünlü tiyatrocunun satışa çıkardığı kalemi de 3 bin TL ödeyerek satın aldı. Gezen, çifte cep telefonu numarasını vermek için sattığı kalemi kullanmak istedi. Oyuncunun kalem yazmayınca cebinden başka bir kalem çıkarması, gülüşmelere neden oldu

Bir dakikalık saygı duruşu

Baloya katılan konuklar, Talât Halman için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Tuba Büyüküstün ve eşi Onur Saylak, gecede konser veren Ferhat Göçer’in şarkıları eşliğinde dans etti.

Bu plakta 4 bestesi var

Talât Halman’ın çok eski dostu olduğunu söyleyen organizatör Erkan Özerman, baloya Ayla Algan’ın 1971 tarihli “Yunus Emre” plağını getirdi. Özerman, “Bu plakta Talât Halman’ın dört bestesi bulunuyor. Ben bu plağı Amerika’da buldum. Talât’ın bestekâr olduğunu kimse bilmezdi” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle