GeriMagazin Tuğba Özerk’ten ütopik tıklanmalar hakkında eleştiri!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tuğba Özerk’ten ütopik tıklanmalar hakkında eleştiri!

Tuğba Özerk’ten ütopik tıklanmalar hakkında eleştiri!

Ünlü şarkıcı Tuğba Özerk, şarkıcıların internette kısa sürede elde ettiği tıklanma oranlarına eleştiride bulundu. İşte detaylar…

Geçen hafta çıkan yeni albümünün satışında Tarkan ile zirveyi paylaşıp en çok satanlarda ikinci sıraya yerleşen Tuğba Özerk, sosyal medyadaki ütopik tıklanmaları eleştirdi. Türk Pop müziğinin sevilen sesi Tuğba Özerk’in yeni projesi ‘Aynı Semtin Çocukları’nın albüm lansmanı, önceki gece Andrea Karaköy’de gerçekleşti.

Radyocuların büyük ilgi gösterdiği gecede, Özerk yeni şarkılarını dostları için seslendirdi. Ayrıca Tuğba Özerk, dağıtım şirketinden son alınan verilere göre albümünün geçen hafta Megastar Tarkan’dan sonra en çok satanlar listesinde ikinci sıraya oturmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Özerk “Bir tıklanmadır gidiyor. Şarkı çıkıyor, birkaç gün içinde 50 milyon ‘tık’ alıyor. Nasıl oluyor, hala bunu çözemedim. Ama asıl olan fiziki satış ve halkın dilindeki nağmelerdir” diye konuştu.

Tuğba Özerk kimdir

Tuğba Özerk kimdir?

Tuğba Özerk, 4 Haziran 1980 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Melih Özakat İlkokulu'na, Özel Çakabey Lisesi'nde ortaokula ve konservatuvarda liseye gitti. 7 yaşında okul hayatına başlamasıyla TRT ve İzmir Devlet Konservatuvarı'nın çocuk korolarında müzik eğitimine başlaması aynı zamana denk gelir. İlk geri vokal deneyimini 12 yaşında Sezen Aksu'yla beraber 1992 yılında gerçekleştirdi. Sezen Aksu'nun yanında solo ve vokal çalışmaları devam ederken okul hayatı İzmir'de devam etmekteydi. İlk TV programına yine Sezen Aksu'yla 1992 yılında TRT’de çıktı. Geri vokal çalışmalarının yanı sıra bu programda solo bir şarkı da seslendirmesi kamuoyunda büyük ilgi gördü. Büyük yetenek olarak lanse edilen Tuğba Özerk'in sahne ve müzik hayatı tam anlamıyla böyle başladı denilebilir. Okul hayatı bittikten sonra İstanbul’a taşınan sanatçı aralarında Ege, Deniz Seki gibi isimler bulunan sanatçılara geri vokal yaptı. Daha sonra solo sahne çalışmalarına başlayan Özerk, 2002 yılının Aralık ayında "Dün Gibi" adlı ilk solo albümünü çıkardı. 'Aşk yarası' adlı şarkısıyla uzun süre radyolarda liste başlarında yer aldı. Albümle beraber oyunculuk yönünü gösterebilme fırsatı yakalayan sanatçı, atv'nin uzun süredir yayın yapmış olduğu dizisi "Böyle mi olacaktı"da bir sene kadar rol aldı. İlk albümünde bir tane bestesi olan Özerk üç senelik boşlukta birçok besteye de imza attı.6 Temmuz 2005 tarihinde 'Lo Lo Lo' adlı ikinci solo albümünü çıkardı.'Lo Lo Lo' adlı şarkısıyla uzun süre radyolarda liste başı oldu. İkinci albümünde bir tane bestesi olan iki senelik boşlukta birçok besteye de imza attı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle