GeriMagazin Sibel Can’ın eviyle ilgili karar kesinleşti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sibel Can’ın eviyle ilgili karar kesinleşti

Sibel Can’ın Beykoz Konakları’ndaki villasında dekorasyon yapan Serpil Cerrahoğlu, bir ropörtajda dekorasyonu kendilerinin yaptığını söyleyen Darcan&Darcan şirketine dava açtı.

Mahkeme söz konusu şirketin, Cerrahoğlu’na 10 bin TL tazminat ödemesine hükmetti. Ancak daha sonra Yargıtay, kararı Can’ın evinde yapılan eşya ve işlerin eser olup olmadığının araştırılmadığı gerekçesiyle bozdu. Mahkeme ise kararında direndi ve dosya bir kez daha Yargıtay’a gitti. Davanın üç gün önce görülen karar duruşmasında, 11 Nisan 2013 tarihli karar geçerli sayıldı, davalı şirketin 10 bin lira manevi tazminatı Serpil Cerrahoğlu şirketine ödemesine hükmetti.


Dört yıllık dava
Sibel Can’ın villasının iç mekan düzenlemesini yapan Serpil Cerrahoğlu Mimarlık Dekorasyon şirketi, dört yıl önce “dekorasyonun başka bir şirket tarafından yapılmış gibi gösterilmesi” üzerine Darcan&Darcan Proje Danışmanlık şirketine 30 bin liralık tazminat davası açmıştı. Üç yıl sonra kararını açıklayan mahkeme, davayı kısmen kabul ederek davalı şirketin 10 bin lira ödemesine karar vermişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle