GeriMagazin Şebnem Schaefer kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şebnem Schaefer kimdir?

Şebnem Schaefer kimdir?

Şebnem Schaefer, yaşanan son gelişmelerin ardından internet üzerinden araştırılan isimler arasında yer alıyor Alman bir baba ve Türk bir anneden dünyaya gelen Şebnem Schaefer, yaşamına Almanya'nın Frankfurt kentinde başladı. Tatil için geldiği Türkiye'de keşfedilen Schaefer, sunduğu yarışma programıyla ünlendi. İşte, Şebnem Schaefer hakkında merak edilenler

Jennifer Şebnem Schaefer, 9 Şubat 1984 yılında Alman bir baba ve Türk bir anneden dünyaya geldi. Frankfurt doğumlu olan güzel model, modelliğe 15 yaşındayken başladı.

Tam ismi Jennifer Simone Macide Şebnem Schaefer’dir.

Schaefer, Türkiye’ye tatil için geldiğinde keşfedildi. SMS Size Milyarlar Sunuyoruz yarışması ile ismini duyurdu.

Sonrasında Ford Models Super Model Of The World yarışmasına katıldı ve birinci seçilerek daha çok ünlendi. 2001'de Amerika’da Miami Beach’te düzenlenen "Super Model of the World" yarışmasında Türkiye'yi temsil ettiği dönemde Milano’dan birçok ajanstan teklif aldı.

O dönemlerde Zeki Triko’nun mayo katolog çekimlerinde kullandığı tek Türk modeldir. Şebnem Schaefer, katıldığı birçok yarışmada derece almış, birçok televizyon programında sunuculuk yapmış, dizi ve filmlerde rol almıştır.

2007 yılında katıldığı Demokrat Parti'den 2009 yılında Şişli Belediye Meclisi Üyesi adayı gösterildi. Fernuniversität in Hagen'da Siyaset ve Kamu Yönetimi bölümünü bitiren Şebnem Schaefer'in amacı Türkiye ve Almanya arasında elçi olmak ve sosyal sorumluluk projeleri üzerinde çalışmaktır. Bu amacının ilk adımlarını 2010 yılında, dönemin Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff ile Ankara'da yaptığı görüşmeyle ve "Türkiye-Almanya Biz Birlikteyiz Projesi" nin kampanya yüzü olarak attı. Bu görüşmenin ardından Christian Wulff, Schaefer'a Almanya'da birlikte çalışma teklifinde bulundu. Aynı zamanda Şebnem Schaefer, Hristiyan Demokrat Partisi (CDU) Frankfurt Kadın Kolları Yönetim Kurulu'nda halen aktif olarak görev almaktadır. Ayrıca milliyetçi duygulara sahip olan Schaefer, 11 yaşından beri üyesi olduğu Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Limburg şubesi kurucularındandır.

İyi derecede Almanca, İngilizce, Latince ve Fransızca bilmektedir. Bunun yanında Türkoloji eğitimi sırasında Temel Arapça eğitimi de almıştır. 4 yıl at biniciliği, 4 yıl bale ve dans eğitimi alan Şebnem Schaefer'in standart, Latin, oryantal danslarında başarılı olduğu, tekerlekli ve buz patenini çok iyi kullanabildiği bilinmekte.

Yıllardır Almanya ve Türkiye arasında mekik dokuyan Şebnem Schaefer uzun süredir ortalarda görünmüyordu. 2016 'da çok sevdiği çocuklarla Şebnem Schaefer ile Masal Uydurma Atölyesi'ni gerçekleştirmeye başladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle