GeriMagazin 'Rekoru sizden geri alacağım'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Rekoru sizden geri alacağım'

'Rekoru sizden geri alacağım'
refid:27192629 ilişkili resim dosyası

Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Richard Moore ve eşi Maggie Moore, Dünya Engelliler Vakfı ve Dünya Engelliler Birliği Başkanı sanatçı Metin Şentürk ile dün İstanbul Başkonsolosluğu’nda görüştü.

Eşi Maggie Moore da görme engelli olan Büyükelçi Richard Moore, Metin Şentürk’le iki ülke arasındaki engellilerle ilgili sosyal projeler, farkındalık ve sanat üzerine görüşme yaptılar.

Rekoru sizden geri alacağım

REKORU SİZDEN GERİ ALACAĞIM
Metin Şentürk, 2010 yılında Şanlıurfa Havaalanı'nda Guinness Dünya Görme Engelliler Hız rekoru’nu İngiliz vatandaşı görme engelli Mike Newman’dan alarak Türkiye’ye kazandırmış ancak rekor 2014 yılında Mike Newman’dan tekrar egale edilerek İngiltere’ye götürülmüştü.

Rekoru sizden geri alacağım


Bunun üzerine rekoru tekrar geri almak içim çalışmalara başlayan Şentürk, Büyükelçi’ye bu farkındalık projesi ve anlamlı rekabet ile ilgili de bilgi vererek “Sayın Büyükelçim çok üzgünüm ancak rekoru sizden geri alacağım” dedi.

Rekoru sizden geri alacağım


Ayrıca Metin Şentürk’ün dünyada bir ilk olarak 2012 yılında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yönettiği Sinema Senfoni Orkestrası konserinin 3 Aralık 2014 Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Londra’da yapılması ortak kararı alındı. Şentürk’ün Büyükelçi ve eşine kısa bir ud dinletisi de yaptığı görüşmede önümüzdeki günlerde Maggie Moore’a engellilik alanındaki çalışmalarından dolayı Dünya Engelliler Vakfı Onursal Başkanlık beratı takdim edileceği de açıklandı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle