GeriMagazin Öykü Karayel, Afgan kızı oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öykü Karayel, Afgan kızı oldu

Öykü Karayel, Afgan kızı oldu
refid:30160422-spot ilişkili resim dosyası

Öykü Karayel, yeni sinema filmi “Toz” için Afganistan’da kamera karşısına geçti. Genç oyuncu filmde Afgan kökenli bir kızı canlandırıyor.

KUZEY Güney dizisiyle ünlenen Öykü Karayel, “Toz” filminde başrolü üstlendi. Genç oyuncu, yönetmenliğini ve senaristliğini Gözde Kural’ın üstlendiği film için hem İstanbul’da hem de Afganistan’ın başkenti Kabil’de kamera karşısına geçti. Karayel, çekimleri 1,5 ayda tamamlanan filmde Afgan kökenli bir ailenin Türkiye’de doğup büyümüş kızları Azra’yı canlandırdı.

Öykü Karayel, Afgan kızı oldu


1 AY KABİL’DE YAŞADI

Annesinin vasiyetini yerine getirmek için Kabil’e giden Azra karakterine hayat veren Öykü Karayel, bir ay boyunca Afganistan’da kaldı.

Öykü Karayel, Afgan kızı oldu


Kabil sokaklarında kamera karşısına geçen oyuncu, 1985 yılında fotoğrafçı Steve McCurry tarafından çekilen ve National Geographic dergisine kapak olan ünlü “Afgan kızı” Şerbet Gula’ya benzerliğiyle dikkat çekti. “Toz” filminin oyuncu kadrosunda Karayel’in yanı sıra Beran Soysal, Muhammed Cangören ve Afgan oyuncular da yer alıyor. İlk başta film festivallerinde gösterilecek “Toz”un vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Öykü Karayel, Afgan kızı oldu

Öykü Karayel, Afgan kızı olduYorumları Göster
Yorumları Gizle