GeriMagazin O. J. Simpson’la görüşmek istemedim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O. J. Simpson’la görüşmek istemedim

O. J. Simpson’la görüşmek istemedim

“American Crime Story” dizisi O. J. Simpson davasını 10 bölümlük mini seriyle yeniden ekrana taşıdı. Eski eşi Nicole Brown Simpson ve arkadaşı Ronald Goldman’i öldürmekle suçlanan ünlü Amerikan futbolcusu O. J. Simpson’ı ise Cuba Gooding Jr. canlandırdı. Ünlü aktör, çekimler başlamadan önce O. J. Simpson’la tanışma önerisini geri çevirdiğini anlattı.

Cuba Gooding Jr. televizyon ekranlarında O. J. Simpson’ın hayatını canlandırdı. “American Crime Story” dizisinin 10 bölümlük serisi, ünlü Amerikan futbolcusunun eski eşi Nicole Brown Simpson ve arkadaşı Ronald Goldman’i öldürmekle suçlandığı davayı yeniden gündeme taşıdı...

O. J. Simpson’la görüşmek istemedim


DAVADAN AKLANDI

O. J. Simpson her ne kadar davada suçlu bulunmasa da bütün ülke katilin o olduğuna inanıyor. Simpson şu anda Vegas’ta başka bir suç nedeniyle hapiste.
Ünlü Amerikan futbolcusuna hayat veren Gooding Jr., “Çekimlere başlamadan önce onu görmem önerildi, ama ben geri çevirdim” diyor ve ekliyor: “Çünkü eskiden çok ünlü, karizmatik biriydi. Eğer onu hapiste çürüyen, şişmanlamış, yara almış ve umutsuz bir biçimde görürsem olmayacaktı.”
Bir gazeteci olarak olaya biraz daha farklı baktığımı söyledim. Beni merakın motive ettiğini... Ünlü aktör bu düşüncemi onaylıyor:
“Evet ben de bugün onunla tanışmayı isterim. Çünkü rol yapıldı, dizi yayınlandı. Onu canlandırırken ne hissettiğini bilmek isterim. Özellikle Amerika ve tüm dünyanın hakkında fikrinin olduğu bir adamı canlandırmak mücadelenin ta kendisiydi...”

O. J. Simpson’la görüşmek istemedimBİRAZ DA EĞLENMEK İSTEDİM

Cuba Gooding Jr. sadece diziyle değil daha az gösterişli nedenlerle de haberlerde. Birkaç yıl önce “The Butler” filminde rol alırken önce barda şiddet olayına karışarak başlıklara çıkmıştı.
Birkaç gün önce ise Santa Monica’da bir barda Oscarlı oyuncunun bir kadını rahatsız ettiği haberleri New York Post’taydı. Miami’de de benzer bir olayı olmuştu.
Bu haberleri sorunca önce bir duraksadı. Sonra ise şunları söyledi: “Karanlık bir rolü aylarca oynadıktan sonra adam biraz da eğlenmek istiyor.”


OSCAR ALDIKTAN SONRA ÜSTÜNDE BASKI OLUŞUYOR

1997 yılında Tom Cruise ile rol aldığı “Show Me The Money” ile Oscar kazanan Gooding Jr.’in tüm hareketlerinin daha detaylı incelenmesine neden oldu.
Tabii Oscar lanetini de konuştuk. Oyuncu, “Bilirsin ki sahneye çıkmak, orada zirvede olmak çok fazla insanın aramasını sağlıyor... Arayanlar, her şeyi daha iyi bildiklerini söylerler.
Üzerine fikirler atarlar. Kararsız kalırsın.
Ardından da doğru filmi yapman gerekir. Oscar aldıktan sonra üstünde bir baskı oluşur.
Sen bir birey değil daha çok ürünsündür. Her zaman kendine dikkat etmen gerekir.”

 

Sanki yokmuşum gibi davrandılar

Amistad ya da “Ali”deki beğenilen rolleriyle Hollywood’daki bir sonraki adımının ne olacağını merak ediyorlardı. “Bir sanatçı olarak nasıl bir duruş sergilediğimi göstermek istedim” diyor Gooding Jr.
Peki hatalar yapmadı mı?
Başlıklara çıktı ama o kadar da ileri gitmedi “10 yıllık bir süreçte hiçbir stüdyo beni seçmedi. Sanki yokmuşum gibiydi. Teklifler etrafımda dolaşıyordu ama beni es geçiyordu. Hapiste olmak gibiydi. Bir süre tek yaptığım videocularda satılan filmlerde oynamaktı. Tabii ki Oscar’ın tadını aldıktan sonra bunlar daha da acı geliyor.”

 

Babam Tom’a gay olup olmadığını sordu

Kendisine Oscar getiren “Show Me The Money” filmindeki rol arkadaşı Tom Cruise ile ilişkisini soruyorum. “Aslında arkadaş olduk” diyor ve ekliyor “Babama rağmen...”
Şarkıcı olan babası Cuba Gooding Sr. da renkli bir kişilik...
Peki Cruise ile babası arasında ne oldu?
Gooding Jr. o enteresan anı şöyle anlatıyor: “Bu anlatacağıma asla inanamayacaksın. Babam, Tom ile tanıştığında bir anlık bile şüphe etmeden gay olup olmadığını sordu”
Wow! Özellikle de tanıyanların yakından bildiği kadarıyla Tom Cruise’un bu konularda şakayla asla arası yoktur.
Peki sonra ne oldu?
Gooding Jr. anlatırken gülüyor: “Gerildim. Ama Tom gülüyordu. Hâlâ arkadaşız.”

 

 

 

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle