GeriMagazin Nuray Hafiftaş kimdir, kaç yaşındaydı?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nuray Hafiftaş kimdir, kaç yaşındaydı?

Nuray Hafiftaş kimdir, kaç yaşındaydı?

53 yaşındaki Türk halk müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş hayatını kaybetti. Çok genç yaşta yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Nuray Hafiftaş'ın yaşı ve kariyeri gibi özel yaşamı merak konusu oldu. Peki ani bir şekilde kaybettiğimiz Nuray Hafiftaş kimdir, kaç yaşında vefat etti?

Türk halk müziğinin zümrüt gözlü güzeli Nuray Hafiftaş’ın hayatına ilişkin detayları derledik. 

Nuray Hafiftaş, 8 Ağustos 1964 tarihinde Ardahan ilinin bir ilçesi olan Çıldır'da doğdu. İlkokul eğitimini Taksim’de tamamladıktan sonra İTÜ ( İstanbul Teknik Üniversitei) Devlet Konservatuarı'nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak yer aldı, aynı yıl İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı. Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran Türk halk müziğinin usta ismi, 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri var.  Müzik kariyerinin yanı sıra naif kişiliğiyle milyonlarca insanın kalbini fethetmeyi başaran Nuray Hafiftaş’ın Bilal Ercan'la beraber "Çifte Yürek" adlı halk müziği programı sunuculuğu da çalışmaları arasında bulunmaktadır.

Nuray Hafiftaş'ın Türk Halk Müziği klasik sanatçıları literatürüne girmesine neden olan özellikleri kuşkusuz sadece bunlar değil. "Eyvah Gönül" de ürettikleri eserlerden biri. 2017 yılından bu yana sağlık sorunlarıyla mücadele eden Nuray Hafiftaş'a kolon ve karaciğer kanseri teşhisi konulmuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle