GeriMagazin Mercedes-Benz Fashion Week başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mercedes-Benz Fashion Week başladı

Mercedes-Benz Fashion Week başladı

Moda dünyasının her yıl heyecanla beklediği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 8’incisi önceki gün başladı. Moda haftasının ilk gününde Lug Von Siga, Arzu Kaprol, Cihan Nacar, Aslıalev, Derya Açıkgöz ve Bahar Korçan koleksiyonları sergilendi.

Mercedes-Benz Fashion Week başladı

 

LUG VON SIGA

Agatha İstanbul’da

Gül Ağış, polisiye edebiyatın efsane ismi Agatha Christie’den ilham alarak hazırladığı “Agatha İstanbul’da” adlı 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonunu önceki sabah tanıttı. Agatha Christie’nin İstanbul’dayken kaldığı rivayet edilen Pera Palas Hotel’de düzenlenen davete katılanlar arasında Burcu Esmersoy da vardı.

ARZU KAPROL

Dijital defile

Bu yıl Zorlu Performans Sanatları Merkezi’ne taşınan moda organizasyonunun açılışı, Arzu Kaprol defilesiyle yapıldı. Açılış defilesinde mankenler, Kaprol’ün 3D yazıcı aracılığıyla hayata geçirdiği tasarımlarını tanıttı. 3D printing teknolojisiyle hazırlanan “Life Print” koleksiyonu, moda tutkunlarından yoğun ilgi gördü. Defileyi izleyenler arasında Uğurkan Erez ve İnci Aksoy gibi tanınmış isimler de vardı. Mankenlerin üzerine yansıyan desenleri kumanda noktasından kontrol eden Kaprol, defile sonrası tebrikleri kabul etti.

ASLIALEV

Zeynep Demirel podyumda

Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel’in eşi Zeynep Demirel, Aslı Doğan ve Alev Borançılı kardeşlerin kurduğu Aslıalev markasının defilesinde podyuma çıktı.

Mercedes-Benz Fashion Week başladı


Zeynep Demirel'e podyumda kızı Yade de eşlik etti.

Mercedes-Benz Fashion Week başladı

Temel hak ve özgürlüklerinden mahrum bırakılan kadınlardan ilham alınarak yaratılan ve “özgür kadınlara” ithaf edilen koleksiyonun tanıtıldığı defilenin bir diğer yıldızı Özge Ulusoy’du.

Mercedes-Benz Fashion Week başladı

CİHAN NACAR

Plaj modası

Günün ikinci defilesine imza atan Cihan Nacar’ın yıldızı, Tülin Şahin’di. Defilede markanın 2017 ilkbahar-yaz plaj koleksiyonu tanıtıldı. “Self-Reliance” adlı 40 parçalık koleksiyon, geometrik desenler ve üç boyutlu detaylarıyla dikkat çekti.

DERYA AÇIKGÖZ

Abladan destek

Hadise’nin modacı kız kardeşi Derya Açıkgöz de moda haftasının ilk gününde tasarımlarını beğeniye sundu. Açıkgöz’ün Kafkasya’nın doğasından ve Çerkez kültüründen ilham alarak hazırladığı “Ullu Dengiz” adlı koleksiyonunu sergilediği defileyi izleyenler arasında ablası ve annesinin yanı sıra Şeyma Subaşı ve Fatih Ürek gibi ünlüler de vardı. 

Mercedes-Benz Fashion Week başladı

Herkes önyargılıydı

Hadise, “Bugün annemle kardeşim için buradayız. Ben ünlü biri olduğum için Derya’nın üzerinde çok baskı vardı ve herkes ona karşı önyargılıydı. Ama o çalıştı, çabaladı ve süper bir koleksiyon hazırladı” dedi.

BAHAR KORÇAN

Resim, heykel ve moda

İstanbul Moda Haftası’nın temellerinin atılmasına öncülük eden tasarımcı Bahar Korçan, insanın tozdan yaratıldığı ve toza dönüşeceği düşüncesinden yola çıkarak hazırladığı “Toz” isimli koleksiyonunu “Mercedes-Benz celebrates Bahar Korçan” ismiyle sundu. Korçan, kendi yazdığı bir şiirden yola çıkarak tablolara döktüğü desenlerden hazırladığı koleksiyonun sunumunda, tablo ve heykellere de yer verdi. 3 yıllık bir çalışmanın ürünü olan koleksiyon, sergi konseptinde hafta boyunca davetlilerin ziyaretine açık olacak.

Mercedes-Benz Fashion Week başladı

Yorumları Göster
Yorumları Gizle