GeriMagazin Lionel Richie: Kızımı bağımlılıktan kurtardım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lionel Richie: Kızımı bağımlılıktan kurtardım

Lionel Richie: Kızımı bağımlılıktan kurtardım

Daphne Barak, bu hafta müzik sektörünün usta isimlerinden Lionel Richie ile bir araya geldi. Ünlü şarkıcı, evlat edindiği kızıyla yaşadığı zor zamanları anlattı. 

“Michael bu konuda karışık duygular içerisinde olurdu” diyor Lionel Richie bu hafta gündeme düşen haberlerden sonra. Michael dediği de popun kralı olarak tanıdığımız Michael Jackson elbette.
Sony, Michael Jackson ile ortak oldukları müzik yayıncılığı şirketinin, şarkıcının varislerinin sahip olduğu telif haklarını 750 milyon dolara satın aldığını duyurmuştu. Jackson öldüğünde ise cebinde para yoktu.

Lionel Richie: Kızımı bağımlılıktan kurtardım


Richie, “Çocuklarının geleceğini garanti altına almak isterdi. Ama şarkı haklarını asla satmak istemezdi. Bu konuyu sen de biliyorsun” dedi.
Evet, biliyorum. Bu konuda Michael ile birkaç kez duygusal konuşmalar yapmıştık. Lionel, Jackson’ın dünya çapında bilinen “We Are The World” şarkısının da yazarı.
“30 yıl önceydi. Şarkıyı yazdığımız üç günü dün gibi hatırlıyorum. Michael’ın evinde yazmıştık. Köpeği havlıyordu ve kuşu benimle konuşmaya çalışıyordu.” Hikayenin tamamı ise tarihte kaldı.

 

ŞÖHRETİ KORUMAK BASİT

Lionel Richie: Kızımı bağımlılıktan kurtardım


Lionel ve sevgilisi Lisa Parigi yakın arkadaşım. Beverly Hills’teki evimize çok yakın oturuyorlar. Bazen öğle yemeklerinde bazense akşam yemeklerinde bir araya geliyoruz. Yıllar önce “Hello” ve “Say You Say Me” gibi şarkılarla ünlü olan müzisyen hâlâ şöhretini ve yoğun programını koruyor. Peki bunu nasıl başardı?
“Basit. Kendim için neyin işe yaradığını biliyorum. Avrupa’da turne yapıyorsam Londra ya da Paris’te kalıyorum. Tabii turne haftalarca sürecekse... Konser yapıp o sırada nerede kalıyorsam oraya, yatağıma dönüyorum. İnsanlar benimle çalışmak istiyorlarsa, bunu nasıl yapmaları gerektiğini biliyorlar.”

 

SAHNEDE HEYECANLANIYORUM

Lionel Richie: Kızımı bağımlılıktan kurtardım


Bunca yıl sonra Grammy ve diğer ödülleri toplayan Richie, hangi durumlarda heyecanlanıyor? “Bilirsin, sahnedeyken o en üst notaya ulaşmak çok eşsiz bir duygu. Seyirci aramızdaki o iletişim çok özel. Her seferinde böyle hissediyorum.
His hâlâ aynı ama endüstri değişiyor. Sektöre girdiğimde her şey yaratıcılıkla ilgiliydi. Daha az fabrikasyon yani. Ben ve arkadaşlarım gerçekten şarkı yazıyorduk. Günümüzde ise ünlü şarkıcılar çıkıp ‘şarkıyı şundan aldım’ diyor!”
Hâlâ bazı yetenekler karşısında şaşkınlığını gizleyemiyor Richie, “Adele eşsiz, Bruno Mars ise gerçekten iyi” diyor.
Ve tabii ki günümüzde genç insanlar ondan, “Nicole Richie’nin babası” diye de bahsediyor.
Nicole, evlatlık çocukları. Richie, “Eski eşim Brenda ile Nicole’ü eve getirdiğimizde 4 yaşındaydı. Ona aşık olduk ve evlat edinmeye karar verdik.”NICOLE’ÜN BAĞIMLILIĞIYLA AİLECE SAVAŞTIK

Lionel Richie: Kızımı bağımlılıktan kurtardım


Nicole şimdilerde başarılı bir moda tasarımcısı ve iki çocuk annesi. Medya dünyasına ise Paris Hilton ile yaptığı reality şovla girmişti. Ama düşüşü hızlı oldu. Nicole, eroin bağımlısı haline geldi.
Richie, “Olay olduğunda onu karşıma alıp bağımlılığı yüzünden kaybettiğim arkadaşlarımı anlattım. Hatta bu illetle savaşmaya karar verirsen, turnemi ertelerim, seninle birlikte savaşırım dedim” şeklinde konuştu.
“Biliyor musun, o dönemde Nicole’ün annesi Brenda ile konuşmuyorduk. Ama onun rehabilitasyonu için farklılıklarımızı bir kenara koyduk ve üçümüz bir yere giderek tedavisine başladık. Ekip olarak savaştık. Bu da kazanmanın tek yoluydu.”
Sonunda Richie kızını geri kazandı. Nicole hayata döndü. Müzisyen Joel Madden ile evlendi. Sonra Harlow adında bir kızı ve Sparrow adında bir oğlu oldu.
Hem tasarımcılık yapıyor, hem de iş kadını.

 

LISA’YA AŞIĞIM

Lionel Richie: Kızımı bağımlılıktan kurtardım


Lionel Richie, sevgilisi Lisa Parigi ile mutlu olduğunu söylüyor: “3 yıldan fazladır beraberiz ve iyi bir ilişkimiz var. İyi bir ekip olduk. Birlikte olmayı seviyoruz.”
Ünlü sanatçı daha önceki iki evliliğinde başarılı olamamıştı. Yaklaşık 200 milyon dolar değerinde serveti olan müzisyen, bu kez daha temkinli ama özgürce şunu söylüyor: “Birbirimizi seviyoruz ve evet, aşığım.”

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle