GeriMagazin Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı

Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı

Karaciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden usta sanatçı Levent Kırca, dün son yolculuğuna uğurlandı. Kırca’nın Levent Afet Yolal Camii’nde kılınan cenaze namazına ailesi ve sanatçı dostlarının yanı sıra pek çok vatandaş katıldı.

Haber: Cenker TEZEL - Deniz BOY

Önceki gün hayatını kaybeden Levent Kırca, vasiyeti nedeniyle özel bir tören yapılmadan toprağa verildi. Kırca’nın cenazesi, öğleye doğru Levent Afet Yolal Camii’ne getirildi. Sanatçıyla iki kez nikah masasına oturan Oya Başar, uzun süre tabutun başından ayrılmadı, “35 yılımızı birlikte geçirdik. Eşim, ortağım, oyuncu arkadaşım, iki evladımın babası, her şeyimizdi. Çok üzgünüm” diyerek gözyaşı döktü.

Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı

Cenazeye sanatçının ailesi, dostları ve çok sayıda vatandaşın yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Orhan Gencebay, Müjdat Gezen, Uğur Dündar, Halit Ergenç, Perihan Savaş, Caroline Koç, İlyas Salman, Erol Evgin, Keremcem, İlker Başbuğ, Ralf Tezman, Selma Türkeş, Yasemin Yalçın, Meltem Cumbul, Janset, Halit Kıvanç, Muharrem İnce, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Salih Kalyon, Hamdi Alkan gibi sanat ve siyaset dünyasından ünlü isimler de katıldı.

Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı

Dört çocuğu omuz omuza

Kırca’yı ilk evliliğinden olan oğulları Özdeş ve Oğulcan ile Başar’dan olan çocukları Umut ve Ayşe, omuz omuza son yolculuğuna uğurladı. Tabut başında babalarının ardından gözyaşı döken gençleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yılmaz Ulusoy ve Orhan Gencebay teselli etti.

Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı

Arzuhan Doğan Yalçındağ, Oya Başar’a başsağlığı diledi.

Bu arada Kırca’nın “eşim” dediği ve uzun yıllardır birlikte olduğu hayat arkadaşı Aslı Çetiner’in de gözyaşları dinmedi. Törende arkadaşı Caroline Koç’un desteğiyle ayakta durabilen Çetiner, “Acım büyük, söyleyecek söz bulamıyorum” dedi.

Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı

Cenaze, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından alkışlar eşliğinde Zincirlikuyu Mezarlığı’na götürüldü. Bir grup, ölümünden birkaç gün önce yazdığı veda mektubunda sevenlerine “Atatürk’le kalın, Cumhuriyetle kalın, hoşçakalın” diye seslenen Kırca’nın ardından “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı attı.

Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı

Levent Kırca, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilirken, Oya Başar da mezara elleriyle toprak attı. Aslı Çetiner ise defin işlemini birkaç adım uzaktan gözyaşları içinde izledi.

Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı

LEVENT KIRCA’NIN ARDINDAN...

Umut Kırca: Önemli, herkesin sevdiği bir insandı. Ardından özel bir tören yapılmasını istemedi, zaten şatafatı sevmezdi. Herkes gibi uğurlanmak istedi, biz de isteğini yerine getirdik. Babam geçmişte devlet sanatçısıydı. Sonradan o unvanı geri alındı ama her zaman halkın sanatçısı olarak kaldı. Böyle bir babanın oğlu olmaktan dolayı mutluyum.

Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı

Müjdat Gezen: Çok değerli bir sanatçıydı, öncüydü, halkın adamıydı, politik komedinin en önemli ismlerindendi, hatta en iyisi oydu. Türkiye çok değerli bir sanatçısını kaybetti.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle