GeriMagazin Kayahan kendi şarkılarıyla anıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kayahan kendi şarkılarıyla anıldı

Kayahan kendi şarkılarıyla anıldı

Geçen yıl hastalığına yenik düşerek hayata gözlerini yuman ünlü sanatçı Kayahan, doğum gününde hazırlanan özel bir gecede yakın arkadaşı Nilüfer ve eşi İpek Açar tarafından seslendirilen şarkılarıyla anıldı. Detaylar haberimizde…

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü şarkıcı  Kayahan doğum gününde, yakın arkadaşı  Nilüfer ve eşi İpek Açar tarafından seslendirilen şarkılarıyla anıldı.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği gecede,  Mustafa Ceceli'den Yonca Lodi'ye ve Suat Suna'ya kadar birçok isimde sahneye çıkarak,  Kayahan'ın unutulmaz şarkılarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü tarafından Türk pop müziğinin efsane seslerinden geçtiğimiz yıl vefat eden  Kayahan için bir konser düzenlendi. Merhum sanatçı  Kayahan'ın eşi İpek Açar'ın seslendirdiği şarkılarla başlayan konser,  Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Açar'ın eşine ait parçaları tek başına söylemesinin ardından sahneye ünlü sanatçı  Nilüfer çıktı.  Kayahan'ın unutulmaz eserleri Açar ve  Nilüfer'in mikrofonunda ses bulurken, geceye katılan vatandaşlardan hep bir ağızdan şarkılara eşlik etti.

Kayahan kendi şarkılarıyla anıldı

Duygusal anların yaşandığı gecede, Kayahan'ın gitarı sahne de mumlar arasına konuldu. Kayahan'ın hiç bilinmeyen fotoğrafları da Kayahan'ın hiç bilinmeyen fotoğraflarına ait slayt gösterisi halinde sergilendi.

Katılanların soluksuz bir şekilde dinlediği gecede,  Kayahan'ı seven ünlü isimlerden birkaçı da sahneye çıktı. Sahneye sırasıyla, Mustafa Ceceli, Yonca Lodi ve Suat Suna çıktı. Ceceli, Kayahan için piyano çalıp eserlerini söylerken, Lodi ve Suna'da Kayahan'ın unutulmaz besteleri söyledi.

Gecenin iki önemli ismi Kayahan'ın yakın arkadaşı  Nilüfer ve İpek Açar tarafından Kayahan'ın "Melankoli" isimli şarkısına düet yapıldı. Vatandaşların yoğun alkışı arasında ikili şarkılarını seslendirirken duygusal anlar yaşandı.

Kayahan kendi şarkılarıyla anıldı

Kayahan kimdir?

Kayahan Açar, 29 Mart 1949 tarihinde Albay Süleyman Açar ile Firuzan Hanım’ın oğlu olarak İzmir’de doğmuştur. Türk pop şarkıcısı, besteci ve söz yazarı.Çocukluk ve gençlik yıllarını Ankara'da geçirdi. Daha sonra İstanbul'a yerleşti. Kızının eğitiminden dolayı İstanbul'da Uzun süre yaşadı ama asıl oturduğu yer, bütün cadde ve sokakların isimleri Kayahan’ın şarkılarının isimlerinden verilmiş olan Gömeç’teki İnta sevgi Köyüdür. Yılın büyük bölümünü geçirdiği Gömeç’e olan bağını ise “Gömeç” adlı şarkısında notalara döktü. Geçen yıl hayatını kaybetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle