GeriMagazin İşte Enbe'nin 2015 straları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Enbe'nin 2015 straları

İşte Enbe'nin 2015 straları
refid:28217384 ilişkili resim dosyası

Behzat Gerçeker yönetimindeki ENBE Orkestrası, yeni albümde de geleneği bozmadı, genç yeteneklerle işbirliği yaptı. 6 yeni sesi müzikseverlerle buluşturan Gerçeker, “ENBE 2015” albümünde Sezen Aksu ve Ajda Pekkan gibi yıldızlardan da destek aldığı için mutlu.

* Behzat Bey, yeni albümle başlayalım. Nasıl bir çalışma oldu?

Behzat Gerçeker: Çok uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir albüm bu. ENBE’ye yakışacak bir albüm olması için uğraştık. Olmazsa olmazlarımıza; Ajda Pekkan, Ümit Besen, Işın Karaca, Ziynet Sali ve Burcu Güneş’e yine yer verdik. Sağ olsunlar desteklerini esirgemediler. Yeni bir Sezen Aksu bestemiz de var yine. Zaten artık batıl inanç gibi oldu bu. Her albümde mutlaka bir Sezen Aksu bestesi olması gerekiyor. Sezen Hanım ilk albümümüzden bu yana bize destek veriyor, o bizim içimizde olan biri.

* Her albümde “star” dediğiniz isimlerle çalışıyorsunuz. Onları ikna etmek konusunda artık zorlanmıyorsunuz değil mi?

Behzat Gerçeker: Kimse koşa koşa gelmez tabii ama bu isimler bizi sevdiklerinden çalışmalarımıza destek veriyorlar. Biz de onlara layık olabilmek için her şeyi en iyi şekilde yapıyoruz.

* Bu kadar iyi isimlerle çalışmanızı kıskananlar da oluyordur mutlaka...

Behzat Gerçeker: Çok çalışıyoruz, gece gündüz emek veriyoruz. Ben, işimizi çok iyi yaptığımızı düşünüyorum. Diğer müzisyenler de çalışarak bizden daha iyisini yapabilirler...

* Bu yeni albüme gelen ilk tepkiler nasıldı?

Behzat Gerçeker: Çok iyi. Dinleyen herkes beğendiğini söylüyor. Bu albümde 6 genç arkadaşımızla çalıştık. Hepsi birbirinden başarılı, çok iyi müzisyenler. İlk klibimizi de bu genç yeteneklerden İlyas Yalçıntaş’ın “İncir” şarkısına çektik. Çok kısa sürede 2 milyonu aşkın “tık” aldı.

“İNCİR” DAHA ÖNCE X FACTOR’DE YARIŞTI

* İlyas Bey, sizin yolunuz nasıl kesişti ENBE’yle?


İlyas Yalçıntaş: Ben daha önce “İncir”le “X Factor Star Işığı” yarışmasına katılmıştım, şarkı çok beğenilmişti. O yarışmanın ardından Samsun Demir beni Behzat Bey’le bir araya getirdi. ENBE’nin albümünde iki şarkıyla yer aldım. Biri “İncir”, diğeri de Büşra Periz’le yaptığım düet.

* Bundan sonraki süreçte neyi hedefliyorsunuz?

İlyas Yalçıntaş: Kendi albümüm üzerinde çalışıyorum şu an. 1 ay sonra çıkacak.

* Büşra Hanım, hangi şarkıda düet yaptınız İlyas Bey’le?

Büşra Periz: “Olmazsa Olmazımsın”ı seslendirdik birlikte. Çok severek söyledim, çok da olumlu yorumlar aldık.

* Siz nasıl katıldınız bu ekibe?

Büşra Periz: Ben Behzat Bey’le aslında 4 yıl önce bir araya gelmiştim ama o zaman ailem önce üniversiteyi bitirmemi istedi. Okudum, bitirdim ve Behzat Bey’le yeniden buluştuk.

* Hangi bölümde okudunuz, ne iş yapıyorsunuz şimdi?

Büşra Periz: Müzik öğretmeniyim. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğretmenlik yapıyorum.

* Rümeysa Hanım, siz de müzik öğretmenisiniz, değil mi?

Rümeysa: Evet, ben de müzik öğretmeniyim. “ENBE 2015” albümünde Sezen Aksu’ya ait “Ayrılık” şarkıyla yer aldım. Ben 3 senedir Sezen Aksu’nun vokalistliğini yapıyorum. Şarkıyı ilk dinlediğimde çok etkilendim. Diğer arkadaşların söylediği şarkılar da çok iyi, hepsini kutluyorum.

YENİ ALBÜMDEKİ TÜM ŞARKILAR SEZEN’DEN

* Siz ENBE’yle nasıl bir araya geldiniz?


Rümeysa: Ben “O Ses Türkiye”ye katılmıştım. Sezen Hanım yarışmayı izlemiş, beni beğenmiş. Sonra Sezen Aksu’nun tavsiyesiyle Behzat Bey’le bir araya geldik.

* Sizin albüm çalışmanız var mı?

Rümeysa: Evet, var. Üstelik albümümdeki bütün şarkılar Sezen Hanım’a ait. Kendimi çok şanslı hissediyorum.

* Cem Bey, siz albümde “Günaydın Sevgilim” şarkısını söylediniz...

Cem Belevi: Evet, müzik kariyerimde bir dönüm noktası bu albüm benim için. Üstelik kendi bestemle yer alıyorum albümde. Kendimi şanslı hissediyorum.

* Siz daha önce albüm çıkarmıştınız sanırım...


Cem Belevi: 2013 yılında bir albüm çıkardım ama çok fazla ses getirmedi. O albümden sonra Samsun Demir’le tanıştım. “Günaydın Sevgilim” şarkısına çektiğim klibi çok beğendiğini söyledi ve bu şarkıyla “ENBE 2015” albümünde yer aldım.

* Haydar Bey, siz de ENBE’nin yeni keşiflerinden birisiniz. Neler söyleyeceksiniz bu işbirliği için?

Haydar Yılmaz: Ben “Hiç Halim Yok” şarkısını seslendirdim. Bu albümde yer aldığım için çok mutluyum, gururluyum. Aslında 20 yıldır sahnelerdeyim, şarkı söylüyorum ama benim için maç daha yeni başladı...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle