GeriMagazin İstanbul’a renk katmaya geliyorlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul’a renk katmaya geliyorlar

İstanbul’a renk katmaya geliyorlar
refid:29646765 ilişkili resim dosyası

Dünyanın en renkli partisi Life in Color, 1 Ağustos’ta İstanbul’u rengarenk boyamaya hazırlanıyor. KüçükÇiftlik Park’ta yapılacak olan partide Hollandalı DJ’ler Willem van Hanegem ve Wardt van der Harst’tan kurulu W&W grubu da performans sergileyecek. İkili, parti öncesi sorularımızı yanıtladı.

* 1 Ağustos’ta Türk hayranlarınızla buluşacaksınız. Heyecan durumunuz nasıl, daha önce İstanbul’a gelmiş miydiniz?
Willem: Evet, daha önce İstanbul’a geldik. Gerçekten muhteşem bir şehir. Görülmesi gereken çok güzel yerler var. İstanbul’da muhteşem bir enerji olacak diye tahmin ediyoruz, şimdiden çok heyecanlıyız!

* Elektronik müzikle ilk nasıl tanıştınız ve ikili olarak sahne almaya nasıl karar verdiniz?

Wardt: Şahsen ben trans ve elektronik müzikle ilk tanıştıran yıllar önce satın aldığım toplama albümlerdi. İçinde hem hit şarkılar hem de trans parçalar vardı ve bu CD’lerdeki şarkılar sayesinde bu sound’u sevmeye başladım. Birbirimizle de bir ortak arkadaş sayesinde tanıştık ve gerisi kendiliğinden geldi. Zamanla aynı tip müziği sevdiğimizi fark ettik ve birlikte çalışmamanın saçma olacağını anladık. Birlikte şarkılar üretmeye başladık ve çok geçmeden W&W ortaya çıktı.

YÜKSEK ENERJİLİ VE COŞKULU

* Müziğinizi birkaç kelimeyle nasıl anlatırdınız?

Willem: Yüksek enerjili ve coşkulu.

* “Mustang”, “Lift Off”, “The Code”, “Jumper” ve “Bigfoot” şarkılarınız çok başarılı oldu ve tüm dünyada liste başıydı. Peki sizi yeni keşfedenlere başka hangi şarkılarınızı dinlemelerini öneriyorsunuz?
Wardt: Bize kalırsa “Rave After Rave” de çok büyük bir şarkı, onu da dinlemeleri gerek. Armin’in “This Is What It Feels Like” şarkısına yaptığımız remiks de artık bir klasik haline geldi. Son olarak da yeni şarkımız “The One” büyük bir enerji yakaladı.

* Son olarak partide yakın dostunuz olan Türk asıllı Hollandalı DJ Ummet Ozcan da sahneye çıkacak. Onun için neler söyleyeceksiniz?

Willem: Ummet muhteşem biri. Son yıllarda çok başarılı işler yaptı. Onunla uzun süredir birlikte çalışıyoruz. ‘The Code’ isimli şarkımızı onunla yaptık, şarkının üzerinden üç yıl geçti. Ancak ne zaman çalsak hâlâ tüylerimizi diken diken ediyor.

2014 yılı unutulmazdı

Geçtiğimiz yıl A State Of Trance 650 (Rusya), ULTRA (Güney Afrika, Arjantin, Miami & Kore), Tomorrowland, EDC Las Vegas gibi büyük festivallerde çaldınız ve Las Vegas’ın ünlü gece kulübü Hakkasan’da da performanslarınız oldu. Peki 2015 takviminiz nasıl gidiyor?
Willem: Geçtiğimiz yıl harika geçti, bu yüzden çok mutluyuz.
Bu kadar çok festivalde çalmak inanılır gibi değil! 2014 unutulmaz olacak bizim için, ancak aynısını hatta daha da iyisini 2015’te de yapmak istiyoruz. Ve sanırım şu ana kadar da iyi gidiyoruz! Ultra Miami ve Europe’ta çaldık, EDC New York’ta, Tomorrowland Brezilya’da da ve birkaç kez de Hakkasan’da.
Önümüzde Tomorrowland Belçika gibi daha pek çok büyük şov var, sanırım bu festivaller şu anda en çok odaklandığımız şeyler. Aynı şekilde Amsterdam Dance Event de yaklaşıyor ve bir de tabii DJ Mag Top 100 DJs oylamasına yoğunlaşmış durumdayız.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle