GeriMagazin İrem Derici son hali merak ediliyordu... Doktoru açıkladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İrem Derici son hali merak ediliyordu... Doktoru açıkladı

İrem Derici son hali merak ediliyordu... Doktoru açıkladı

İrem Derici'nin son haliyle ilgili açıklama doktorundan geldi. Son zamanlarda sık sık sağlık sorunlarıyla medyaya konu olan İrem Derici'nin kısa sürede verdiği aşırı kilolar nedeniyle sık sık hastalandığı iddia ediliyordu. Peki iddialar doğru mu, ünlü sanatçı neden yoğun bakımda? İşte İrem Derici'nin son durumuyla ilgili açıklamalar!

İrem Derici'nin son durumu nasıl oldu sorusuna doktorundan yanıt geldi. Sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakıma alınan şarkıcı İrem Derici’nin son durumunu tedavi gördüğü hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Reha Baran açıkladı. İrem Derici’nin kaç gün daha yoğun bakımda kalacağına ilişkin soru üzerine ise, "Bunu tahmin etmek çok güç. Hastanın bazı verilerini takip ediyoruz. Bunun düzelmesi önümüzdeki 48 saatte de olabilir." dedi.



"BİRKAÇ GÜN DAHA YOĞUN BAKIMDA TUTMAYI PLANLIYORUZ"

"O dönemde hastamızda sıvı kaybı olmuş ve onun üzerine tıbbın gerektirdiği şekilde gerekli sıvılar verilmiş" diyen Baran, "Normalde vücut mekanizması bunu törele edip sıvıları ve sıvı dengesizliğini yerine koyması gerekirken hastamızda bu biraz daha dengesiz gitmiş. Bu sıvı fazlalığından olduğunu düşündüğümüz bir solunum sıkıntısı olmuş. Solunum sıkıntısı olduğu için vücuda yeteri kadar oksijen gitmediği için biz onu daha yakın takip etmek amaçlı ve oksijeni takip etmek amaçlı yoğun bakımda takip etmeye karar verdik ve onun için yoğun bakıma aldık. Yoksa herhangi bir şekilde makine destekli hastamızı takip etmiyoruz. Tüm organları şuanda iyi görünüyor. Basında okuyoruz ’böbrekleri bitti’ diye. Hastamızın böyle bir durumu yok. Böbrekleri gayet güzel bir şekilde çalışıyor. Şuan takibi ve tedavisi devam ediyor. Birkaç gün daha yoğun bakımda tutmayı planlıyoruz. Bazı değerleri tam istediğimiz gibi yerine oturmadı. Biraz daha oksijen isteği devam ediyor. Bunun da günler içerisinde daha da azalacağını ve günler içerisinde düzeleceğini düşünüyoruz. Hastamızın bizdeki operasyonu gayet iyi. Uyumu gayet iyi. Şu an fazla bir sıkıntımız yok. İnşallah önümüzdeki günlerde sizlere daha iyi haberler vereceğimizi düşünüyoruz. Hastamızın ara sıra ateşi çıkıyor. Onun da takibini yapıyoruz. Gerekli laboratuvar tetkiklerini aldık. Hepsinin önlemini almaya çalışıyoruz" diye konuştu.



ANOREKSİYA OLABİLİR Mİ?

Aşırı kilo kaybeden İrem Derici ile ilgili en çok iddia edilen konulardan biri de ünlü sanatçının anoreksiya olduğu yönündeydi. Prof. Dr. Reha Baran bu iddialara da şu sözlerle yanıt verdi: Hayır, hiç alakası yok. Bizim gözlemlediğimiz tıbbi gerekçeler var. Anoreksiya solunum yetmezliği yapmıyor. Bizim hastamızda solunum sıkıntısı var. Önümüzdeki günlerde diyeti nasıl gidecek, daha sonra görüş bildirebiliriz. Şu durum geçsin, hastamızla bunu konuşabiliriz. Bizim derdimiz şu anda bu değil zaten.

KALP İLE İLGİLİ BİR SIKINTISI VAR MI?

Kalp ile ilgili bir sıkıntı yok. Kalp çarpıntısı herkeste olur. Şu anda ciddi bir sıkıntımız yok.
Hastanın bazı verilerini takip ediyoruz. Bunun düzelmesi önümüzdeki 48 saat de olabilir, biraz daha da geçebilir. Önümüzdeki bir iki gün yol gösterici olacak. Bir iki gün içinde normal kata alır mıyız almaz mıyız, daha iyi bilgi vereceğim.
Bu herkeste olabilecek bir enfeksiyon. Tıpta çok sık başımıza gelen şeyler. Beslenmeyle, basında da okuyorum... Yorgunluk elbette ki kişinin savunma sisteminde zafiyete sebep olabilir. Onların çalışma tempoları daha yüksek. Sanatçılarda bu işler yorucu geçebiliyor. Hiç anları yok, yorgunluk ortaya çıkabiliyor. Beslenme bozukluğu, diyet falan, primer olarak bu hastalığı yapacak durumu yok. Onun dışında ekstra bir şey yok.
İştahı son derece iyi. Kahvaltısını yaptı, kendisi meyve istedi verdik. Şu anda kilosu beklenildiği kadar. Her gün biz sıvı almak istiyoruz. Öyle dramatik bir durumu yok hastamızın.

LİDER ŞAHİN ARAMADI MI?

İrem Derici'nin sağlık sorunları ardından gözler kısa bir süre önce yollarını ayırdığı Lider Şahin'e çevrildi. Ancak Şahin'in sessizliğini koruması ve Instagram'da gezi fotoğrafları paylaşması farklı iddiaları gündeme getirdi. Yorum yapmaktan kaçınan Lider Şahin'in hastaneyi arayıp İrem Derici'nin son durumu hakkında bilgi aldığı öğrenildi.

SEVENLERİ HASTANEYE AKIN ETTİ

Ünlü şarkıcı İrem Derici'nin rahatsızlığını öğrenen yakınları hastaneye akın etti. Bilgi almak için hastaneye gelen ünlü şarkıcı Merve Özbey, “Hepimizin bildiği doktorunun yaptığı açıklama. Yoğun bakımda olduğu için sadece aile girebiliyor. Biz de göremedik henüz. Herkes içeride zaten. Dışarıda işlerimiz var onları halledip tekrar geleceğiz. Umudumuz iyi olması herkesin duasını bekliyoruz. Bir önceki hastaneye göre şu an daha iyi tabi. Tam açıklama yapacak bir şeyim yok benim de bildiğim sizin bildiğinizle aynı. Daha iyiye gittiğini duyduk. Hepimiz birazcık daha ümitlendik. Kritik bir durumu var mı bilmiyorum ama geldiğinde sağlıktan dolayı biraz şikayetleri vardı. Şimdi daha iyi biz de akşam doktorunun açıklamasını bekliyoruz. Konuşabiliyor. Her şey yolunda. İnşallah her şey yoluna girecek. İrem güçlü kızdır toparlar” dedi.

Gonca Vuslateri ise, ”Ben iyi bir enerji alıyorum. Bir şey olacağını düşünmüyorum. Ailesi üzgünler biraz ama sonuçta takibinde oldukları bir tedavi sürecindeler ama her şey yoluna girecek” şeklinde konuştu.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle