GeriMagazin Huzurevindeki ünlü spiker Mesut Mertcan'a akülü araç
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Huzurevindeki ünlü spiker Mesut Mertcan'a akülü araç

Huzurevindeki ünlü spiker Mesut Mertcan'a akülü araç

Bir süre önce Adana Huzurevi’ne yerleştirilen, TRT’nin ünlü spikerlerinden Mesut Mertcan’a isteği üzerine akülü araç verildi.

 

Çukurova Belediye Başkanı CHP’li Soner Çetin, 12 Eylül askeri darbesini duyuran spiker olarak bilinen Mertcan’ı Huzurevi’nde ziyaret edip akülü aracını teslim etti. Duygusal anların yaşandığı buluşmada Mertcan hazırladığı kitabı için destek istedi.

Huzurevindeki ünlü spiker Mesut Mertcana akülü araç

Adana Huzurevi Müdiresi Nurdan Kama tarafından karşılanan Başkan Çetin ve kendisine eşlik eden meclis üyeleri, Yüreğir Lions Kulübü üyeleri ve KADER yöneticilerini bir anda karşısında gören Mesut Mertcan duygusal anlar yaşadı.

Huzurevindeki ünlü spiker Mesut Mertcana akülü araç

1946 doğumlu Mesut Mertcan uzun yılllar TRT spikerliği yaptı.

Başkan Çetin’in çiçek vererek sohbet ettiği Mertcan, bir şiir kitabı hazırlığı içinde olduğunu söyledi. Çetin de Mertcan’ın kitabının çıkmasına destek sözü verdi. Mesut Mercan’a başka bir isteği olup olmadığını soran Başkan Çetin "Size sahip çıkmak boynumuzun borcudur" diye konuştu.

Huzurevindeki ünlü spiker Mesut Mertcana akülü araç

MESUT MERTCAN KİMDİR?

Mesut Mertcan, 15 Eylül 1946 tarihinde Adana’da doğdu. “Türkiye’nin neresinde olursa olsun spikerlik yapmak istiyorum’’ diye TRT’ye mektup yazarak müracaat etti. 1973 yılında Erzurum’da işe başladı. 

Üniversiteyi Ankara’da Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Bölümünde okudu ama mezun olmadan ayrıldı.
Yıllarca TRT 1 televizyonunda haber spikerliği yaptı.

1987 Türkiye genel seçimlerinde milletvekili adayı oldu, memuriyetten istifa etti. 
Milletvekili seçilemeyince Star, Kanal 6, Kanal 9, Ulusal Kanal gibi televizyon kanallarında reklam spikerliği, sunuculuk yapmaya devam etti.

Mesut Mertcan, 12 Eylül 1980 askeri darbesinde gece saat 04.00'de radyoda 1 numaralı MGK bildirisini okumasıyla hatırlanır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle