GeriMagazin 'Harput Musikisinin Üstadı Hafız Osman ÖGE'yi anma gecesinde buluşacaklar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Harput Musikisinin Üstadı Hafız Osman ÖGE'yi anma gecesinde buluşacaklar

'Harput Musikisinin Üstadı Hafız Osman ÖGE'yi anma gecesinde buluşacaklar

İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Harput Musikisinin Üstadı Hafız Osman ÖGE'yi anma gecesinde bir araya gelecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan geceye birbirinden önemli sanatçılar katılacak.

Eyüp Kültür Merkezi'ndeki "Harput Musikisinin Üstadı Hafız Osman ÖGE’yi” anma gecesi, 17 Kasım Cumartesi günü saat 19.30'da başlayacak.

Gecenin solistleri; Celal ÖZER, Aynur ERDOĞAN, Salih TURHAN, Çiğdem ELMAS, Elvan SEVİM, A.Niyazi ÇAPAR, Nuray TUTUŞ, Onur İYİGÜN, Elif Buse DOĞAN, Osman ASLAN

Harput Musikisinin Üstadı Hafız Osman ÖGEyi anma gecesinde buluşacaklar

ANMA GECESİNİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI, EYÜP SULTAN BELEDİYESİ VE YÂRÂN-I HARPUT DERNEĞİ DÜZENLİYOR

Yârân-ı Harput Derneği 4 Haziran 2015 tarihinde kuruldu. Kurucuları 1993 ten beri aylık toplantılar şeklinde bir araya gelen Yaran-ı Harput Grubunun üyeleridir. Harput kültüründen beslenen insanların birlikteliği ile oluşan dernek Harput kültürünü erdem, diğergâmlık, empati, komşuluk hukuku, insana kıymet verme gibi üstün insanlık değerleri üzerinden tanımlamaktadır. Temel hedefi bu değerlerin yaşanır olması, yaygınlaşması, bu değerleri şiar edinmiş insanların bir araya gelmesi, anılan değerler üzerinde kurulmuş bir dünyanın var kılabilmektir.
Bu hedef doğrultusunda Yârân-ı Harput Grubunun çalışmalarını aynı verimlilikle sürdürmek, ülkemizin entelektüel sermayesi olarak niteleyebileceğimiz insanları çatısı altında toplayarak “ortak iyilik”e katkı sağlamalarını temin etmek, güncel ve kadim insanlık sorunları ile ilgili eserler verilmesini, sempozyum, paneller, konferanslar düzenlenmesini teşvik ve temin etmek, gençlerin ve çocukların üst düzey eğitim alabilmeleri için her türlü çalışmayı yapmak, burslar vermek, verilmesine aracı olmak, kadın ve ailenin sosyal hayat içerisinde etkin ve güçlü bir şekilde kurucu işlev üstlenmesine katkı sağlayacak çalışmalar yapmak, amacı doğrultusunda ulusal üstü paydaşlarıyla irtibatlar temin edip ortak çalışmalar yapmak planlanmaktadır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle