GeriMagazin Fatih Ürek 50'nci doğum gününü Miami'de kutlayacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fatih Ürek 50'nci doğum gününü Miami'de kutlayacak

Fatih Ürek 50'nci doğum gününü Miami'de kutlayacak

Sahne şovları ve güçlü sesi ile sevilen şarkıcı Fatih Ürek, 50. yaşını Miami’de kutlamaya hazırlanıyor. Peki; Fatih Ürek kimdir? Fatih Ürek aslen nerelidir? Detaylar haberimizde…

Geçirdiği mide ameliyatı sonrası zayıflayarak yeni bir tarza bürünen Fatih Ürek, 50’nci yaşını Amerika’da kutlamaya hazırlanıyor.

3 Nisan’da yakın arkadaşlarıyla birlikte ABD’ye gidecek olan Ürek, Miami’de vereceği bir partiyle doğum gününü kutlayacak.

Fatih Ürek 50nci doğum gününü Miamide kutlayacak

Fatih Ürek kimdir?

Fatih Ürek, 3 Nisan 1966 tarihinde Erzurum’da doğmuştur. Sevgi, Selvi, Nurgül adında 3 ablası olan Fatih Ürek bir yaşındayken, Erzurum'da bir sucuk fabrikasında kasaplık yapan, aslen Malatya’lı olan babası Şerafettin Ürek'in Bursa'ya taşınması ile orada büyüdü. Annesi Seher Hanımdır. İlkokulu Bursa’da okudu. Babası çalışmak için İstanbul'a gitti. Babası altı ayda bir eve geliyordu bu yüzden onu annesi büyüttü. Orta birde beklemeye kalır. O sene Bursa Devlet Tiyatrosu'nun figüran kadrosuna girdi. 20 yaşına kadar tiyatroda çalıştı. Sonra haksızlık yapıldığını düşündüğü için işten çıktı. Bu dönemde; züccaciyecide, mobilyacıda çalıştı, kuş sattı. Ablasıyla bir gün; Taylan Gazinosu'na yemeğe gittiklerinde orada ona şarkı söyle diye ısrar ettiler, beğenilince ardından İş teklif ettiler. Böylece sahneye adım atmış oldu. Bu arada züccaciyecide çalışmaya devam ederek bir hoca tutup şarkı çalışmaya başladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle