GeriMagazin Eleştirmenleri ikiye böldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eleştirmenleri ikiye böldü

Eleştirmenleri ikiye böldü
refid:27301747-spot ilişkili resim dosyası

Cem Yılmaz, yeni filmi “Pek Yakında”yı vizyon öncesinde sinema eleştirmenlerinin beğenisine sundu.


ÜNLÜ komedyen Cem Yılmaz’ın yeni filmi “Pek Yakında”nın basın gösterimi, dün İstinye Park’taki Cinemaximum Sinemaları’nda yapıldı. Gösterime Cem Yılmaz da katıldı. Film sonrası soruları yanıtlayan komedyen, gergin tavırlarıyla dikkat çekti. Yılmaz, “Adalete Fener Yak” kampanyasında yer aldığı için Trabzonsporluların filmini boykot ettiği iddiası hakkındaki sorulara “Bu tip haberleri siz yapıyorsunuz. Benim söyleyecek bir şeyim yok. Altına da siz yazarsınız” diye tepki gösterdi. Komedyen, Şahan Gökbakar’ın kendisini kıskançlıkla suçladığı haberleri için de “Haberi siz yapıyorsunuz, bir de kalkıp bana soruyorsunuz. Her haberi okuduğumu mu zannediyorsunuz? Sizin mahalleden Aladdin Abi’yi sormak gibi bir şey bu” dedi.

YARIN VİZYONDA
Cem Yılmaz’ın yanı sıra Tülin Özen, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Ozan Güven, Çağlar Çorumlu, Cengiz Bozkurt, Zerrin Tekindor, Hare Sürel ve Ayşen Gruda’nın oynadığı filmde Nurgül Yeşilçay ve Mazhar Alanson da konuk oyuncu olarak yer aldı. Zaman zaman Yılmaz’la küs olduğu iddiasıyla gündeme gelen Alanson ayrıca filmin müziklerine de imza attı. Nurgül Yeşilçay ise “Her şey çok güzel olacak” repliğiyle daha önce Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson’la birlikte rol aldığı 1998 yapımı “Her Şey Çok Güzel Olacak” filmini anımsattı. Korsan DVD’ci Zafer’in ailesini geri kazanma çabasını anlatan “Pek Yakında”, yarın vizyona girecek.

NE DEDİLER?

Atilla Dorsay: Benim için çok büyük bir düş kırıklığı oldu. Hiç gülemedim. Film, Yeşilçam melodramını tipik Cem Yılmaz komedisiyle bağdaştırmaya çalışmış ama olmamış.

Serdar Akbıyık: Cem Yılmaz’ın artık sinemada iki dalda ilerlediğini söyleyebiliriz. “GORA”, “AROG” absürd komedi, “Hokkabaz” ve “Pek Yakında” da trajikomik. Bu film diğerlerinden daha iyi. Ferzan Özpetek’le oynamasının ona bir şeyler kattığını düşünüyorum. Renkler, çekimler; gerçekten bir benzerlik vardı. “Pek Yakında”, son dönemde absürd filme boğulan Türk sineması için çok da beklenmedik kaliteli bir film.

Alper Turgut: Aslında beğendim. Güzel bir taşlama olmuş. Günümüz sanat çevresiyle, gişe sinemasıyla, sanat sinemasıyla ilgili göndermeler var. Bu anlamda değerli. Süresi biraz kısa olsaymış daha iyi olurmuş. Güzel, iyi bir film. Bu tür filmler çekmeye devam etsin. Bizim seyircimiz “Recep İvedik”e daha çok gülüyor, bari güldükleri şey daha kaliteli olsun. Cem Yılmaz’ın gişede bir seyircisi var. Patlamayabilir ama milyonu rahat rahat aşar.

Cüneyt Cebenoyan: Oyunculukları çok beğendim ama biraz daha komik olacağı düşünüyordum açıkçası. Yeterince komik bulmadığımı söyleyebilirim. Yine de eli yüzü düzgün ana akım bir film. Rekor kıracağını zannetmiyorum ama saygın rakamlara ulaşır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle