GeriMagazin Duygu Demirdağ: Sessiz ve güzel kahramanları buluyoruz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Duygu Demirdağ: Sessiz ve güzel kahramanları buluyoruz

Duygu Demirdağ: Sessiz ve güzel kahramanları buluyoruz

Haberin yükselen yıldızı Duygu Demirdağ, CNN TÜRK’te çalışmaya muhabirlikle başladı. Kısa süre sonra gece haberlerini sundu. Farklı sunumu ve canlı yayına olan hakimiyetiyle göz doldurdu. Başarılı sunumlarından sonra, CNN Türk’ün Hafta Sonu Ana Haber Bülteni Demirdağ’a emanet edildi. Şimdi ise pazartesi gününden perşembeye saat 20.00’de CNN Türk’te ekrana gelen “İnsanlık Hali” ile izleyici karşısına çıkıyor.

* “İnsanlık Hali”nde seyirciyi neler bekliyor?
- Seyirciyi bizzat kendisi bekliyor. İnsan hikayeleri var, senin benim hayatımız var. Koştururken unuttuklarımız var, o koşma halinin kendisi de var. İnsan dipsiz kuyu. En karanlık, en çaresiz haliyle en umutlu, en matrak hali yan yana. Gerçek kahramanlar da her vakit kamera önünde olmak isteyenlerden çıkmıyor. O sessiz ve güzel kahramanları bulmaya, hikayelerini de CNN TÜRK’te anlatmaya çalışıyoruz.

* Programın içeriğini biraz anlatır mısınız?
- Dünyadan ve Türkiye’den halimizi anlatan bazen tek kare fotoğraf... Bazen gündemin hararetinde kaybolan haberler. “Halimizi en iyi o anlatır” dediğimiz konuklar, seyirci için de sürpriz olacak konular... Yayınımız pazartesiden perşembeye saat 20.00’de başlıyor. Genel müdürümüz Erdoğan Aktaş, çok kıymetli bir projeyi teslim etti bize. Ülkedeki her sohbetin insanı altüst eden hızla değiştiği bir zamanda, bir soluk alma şansı belki de. İnsanı, birbirini anlamak, dinlemek kurtaracak neticede.

Duygu Demirdağ: Sessiz ve güzel kahramanları buluyoruz


* Daha önce kanal bünyesinde muhabirdiniz, hafta içi bültenleri ve hafta sonu ana haber bültenini sunuyordunuz. Bu programla kanaldaki hayatınız nasıl değişecek?
- Şöyle değişti; hayatımda şahane bir ekip var mesela. İnsanlık Hali Editörü Kerem Şenel, CNN TÜRK Haber Programları Müdürü Cansel Poyraz Akyol, Yapım Asistanı Gizem Çetin, Prodüktör Özgül Ören ile birlikte hazırlıyoruz “İnsanlık Hali”ni. İzleyiciyi de ekibe dahil ettik. Yeni başladık ama insanlikhali@cnnturk.com.tr program mail’ine seyirciden müthiş insan hikayeleri geliyor. Onlar çok zenginleştiriyor. Ama hep söylüyorum, ben doğma büyüme haber merkezindenim. Benim için çok kıymetlidir. O kısım değişmez. Yeniden muhabir oldum, sokakta haber yapıyorum, yayında daha heyecanlı anlatıyorum.

 

HADDİNİ BİLMEK ÖNEMLİ

Duygu Demirdağ: Sessiz ve güzel kahramanları buluyoruz

* Hep bir anlatıcı olmak istediğinizi dile getirmişsiniz. “İnsanlık Hali” bunu size ne kadar sunacak?
- Anlatıcı olmak isteyen için er meydanı bu program. Çünkü asla prompter kullanmıyoruz. Başkasının yazdığı metinler de yok. Hakikaten çok dinamik bir akışımız var. Bazen yayında ben konuşurken yeni bir şey ekleniyor. Editörüm kulağıma iki kelime söylüyor ve “3, 2, 1 sendeyiz” diyor yönetmen. Sonrasını ben de çok merak ediyorum.

Duygu Demirdağ: Sessiz ve güzel kahramanları buluyoruz* İspanyolca ve İngilizce biliyor, piyano çalıyorsunuz. İlerleyen dönemlerde programa yeteneklerinizi entegre etmeyi düşünür müsünüz?
- Meseleyi nereden İspanya’ya bağlasam da öğrencilik yıllarımın ülkesini ziyaret etsem diye düşündüğüm oluyor. Piyanoyu herhalde yayında ben çalmam, haddini bilmek önemli. Ama insanlığın en kuvvetli hallerinden biri, kendisini müzikle ifade ettiği halidir. Yani ustalarımızı, sanatçılarımızı misafir etmekten büyük onur duyarım.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle