GeriMagazin 'D'li Gibi Sevmek' şimdi de Engelsiz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'D'li Gibi Sevmek' şimdi de Engelsiz

'D'li Gibi Sevmek' şimdi de Engelsiz
refid:30196915-spot ilişkili resim dosyası

Kanal D’nin, 2015-2016 yayın dönemi tanıtım filmi izleyiciyle buluştu. Kısa sürede izlenme rekoru kıran 'D'li Gibi Sevmek' filmi 9 günde 38 milyona ulaştı. Filmin gördüğü bu ilgi 'Sesli Betimleme Derneğini' de harekete geçirdi. Derneğe gelen yoğun talep doğrultusunda ilk kez dizi filmler dışında bir tanıtım fragmanına görme işitme engelliler için, sesli ve yazılı betimleme yapıldı. “D’li Gibi Sevmek” şimdi engelsiz.

Betimleme Dernek Başkanı Olgun Yılmaz konu ile ilgili şunları söyledi;

Görsel olan her şeyin erişilebilir de olması gerektiğini savunan bir kurum olarak bize gelen yoğun talepler doğrultusunda dizi filmler dışında bu kadar konuşulan bir tanıtımın da her detayının engellilerin erişimine hazır hale getirilmesini gerekliliğini düşündük. Eğer ben bu filmi betimlemesiz izleseydim sadece bir şarkı dinlemiş olacak ve fakat bu şarkıya tüm toplumun eşlik ettiğini, şarkının altında dizi oyuncularının neler yaptığını, Poyraz'la Sinan'ın istiklalde enstürman çaldıklarını ve “Sev Türkiye” sloganını öğrenemeyecektim.
Sadece şunu söyleyeyim ki siz olmasaydınız inanın sesli betimleme belki de yok olup gitmiş olurdu. Bu gün 350 adet filmi betimleyip izleyicilerimize sunmuşsak bu sizin istikrarınız ve sayeniz sonucudur.

Engelsiz Kanal D projesi kapsamında Kanal D.com.tr ‘de dizi filmler için yürütülen bu çalışmada artık tüm Türkiye’nin beğenisini kazanan “D’li Gibi Sevmek” tanıtım filmi de işitme ve görme engelliler için sesli ve alt yazılı betimleme seçeneğiyle de yayında.

Yayınlandığı ilk dakikadan itibaren Twitter’da TT listesine giren, tüm internet mecralarında binlerce kez paylaşılan, Hangimiz Sevmedik’ten yola çıkarak içerdiği sevgi temasıyla hala çok sevilen ve konuşulmaya devam eden film dokuz günde toplam 38.914.790 kez izlendi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle