GeriMagazin Diriliş-Ertuğrul dizisine büyük tepki
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diriliş-Ertuğrul dizisine büyük tepki

Diriliş-Ertuğrul dizisine büyük tepki
refid:27868267-spot ilişkili resim dosyası

TRT'nin reytinglerde zirveye oturan dizisi Diriliş-Ertuğrul'un 4. yeni bölümüyle ilgili alınan karar, TRT'nin kurumsal Facebook sayfasında büyük tepkiye yol açtı.

TRT'nin Osmanlı Devleti'nin kuruluşunun anlatıldığı Diriliş-Ertuğrul adlı dizi için Facebook'ta adeta isyan çıktı. 31 Ocak akşamı 4. bölümün yayınlanacağı daha önce duyurulmasına rağmen TRT'nin Facebook sayfasına konulan yeni fragmanda dizinin 7 Ocak günü yeni bölümünün yayınlanacağı yer aldı. Bu duyuru üzerine yüzlerce kişi TRT'nin yılbaşı nedeniyle diziyi bir hafta ertelemesine tepki gösterdi.

Bir haftadır Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere pek çok kurumdan yılbaşı kutlamalarının Hıristiyan adeti olduğu ve kutlanmasının günah sayılacağına dair duyurular ve açıklamalar yapılıyor. TRT de zaten yılbaşı kutlamalarına artık yer vermiyor.

TRT'nin reytinglerde beklenenin üzerinde bir başarı gösteren ve hem AB hem de Total izleyicide hayli beğenilen dizisi Diriliş-Ertuğrul'un 4. bölümü tam da yılbaşına denk geldi. Çarşamba akşamı dizinin yeni bölümünün yayınlanması bekleniyordu. (Radikal)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle