GeriMagazin Demet Akbağ: Şakalarımızla kimseyi üzmedik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Demet Akbağ: Şakalarımızla kimseyi üzmedik

Demet Akbağ: Şakalarımızla kimseyi üzmedik

Demet Akbağ, ünlülerin peşinde... Sevilen oyuncu, bundan böyle işbirlikçileriyle beraber ünlüler dünyasının sevilen isimlerini gizli kamera şakalarıyla şaşırtacak, o anlar ekranlara yansıyacak. “Çok Aramızda” adlı program bu akşam ilk bölümüyle ekranda olacak. Hazırlık sürecini ve detaylarını Demet Akbağ anlattı.

* Bugüne kadar çok program yaptınız ama “Çok Aramızda” ile bir ilke imza atmış olacaksınız. Hem yönetmen hem de programın sunucususunuz. Neden bu işe “evet” dediniz?
- Aslında yönetmen değilim, ekibi yöneten ve seyirciye olayı aktaran kişiyim. Yönetmenimiz bu kadar hareketli bir projeyi şahane bir reji ile ekrana aktaran Mustafa Kotan.
Neden “evet” dediğime gelince, farklı şeyler yapmayı seviyorum. Bu programın en önemli özelliği farklı oluşu.
Ekip işlerine önem veririm. Herkesin A’dan Z’ye işini iyi yaptığı projelerde yer almaya özen gösteriyorum, bu da öyle bir iş...
Her zamanki gibi ince eleyip sık dokudum. 3-5 toplantı yaptık, benim her soruma bir cevap verdi yapım şirketi, hiçbir sorum cevapsız kalmadı.
Televizyonda farklı bir iş yapmak cazip geldi. Tüm hazırlık aşaması da çekimler de keyifli bir süreç oldu.

Demet Akbağ: Şakalarımızla kimseyi üzmedik* Programda ünlü isimler de size zaman zaman yardımcı oluyor. Çekimler nasıl gerçekleşti?
- İlk toplantılarda kimlere şaka yapsak diye listeler çıkardık. Sonra bu isimlere nasıl şakalar olsa diye uzun toplantılar yaptık.
Her bir isim için farklı senaryolar konuştuk.
Bu arada editör ekibimiz de bir yandan hiç isim düşünmeden şaka senaryoları yazıyordu.
Yazılan senaryolar benim de bulunduğum toplantılarda anlatıldı, o şaka kime yapılsa çok eğleniriz diye biraz hayal kurduk.
Kalabalık ve tecrübeli bir kadro kurdu Bloom Medya. Yani kimi zaman isme karar verdik, ona bir şaka yarattık; kimi zaman da şakayı çok sevdik, kime iyi olur diye o şakaya bir isim bulduk!
Ekibimizdeki herkesin ünlüler dünyası ile ilişkisi var.
Seçtiğimiz isimleri mutlaka çok iyi tanıyarak, aşağı yukarı tepkileri bilerek kurguladık.
Ama her şakayı organize ederken de seçtiğimiz kişinin yakın çevresinden birini kendimize işbirlikçi aldık! Kimi zaman çocuklar ve eşler işbirlikçimiz oldu, kimi zaman da yakın arkadaşlar.

* Güldürmeyi sevdiğinizi biliyoruz ama şakalar mağdurları ne kadar güldürüyor?
- Çok üzmedik kimseyi, ağır şakalar yapmadık. Bir eşyasını kaybedip geri bulursun ya öyle şakalar...
Şaka ilerlerken de hep dozu ayarladık. Tüm ekip benim talimatlarım ile hareket ederken, ben her şeyi izliyorum. Kimsenin rencide edilmemesi birinci şartımız zaten ekip olarak.
Tanıyan tanımayan herkes şaka sonunda gelip sarıldı bana.
Demet Akbağ: Şakalarımızla kimseyi üzmedik


ARTIK ATA’YLA ABLA KARDEŞ GİBİYİZ

* Bu yaz yeni bir film çekimi olacak mı? Ata Demirer’le mesela?
- Ata ile konuşuyoruz sık sık... O da boş durmuyor bu arada, yazıyor. Karşılıklı haberleşip birbirimize notlar iletiyoruz. Ata’nın güzel bir sürprizi olacak yakında. Bilmiyorum oynayıp oynamayacağımı. İkimiz karar veriyoruz. İkimiz de, “Demet Akbağ olarak burada oynar mı?” diye bakıyor, sonra karara varıyoruz. İçimize sinerse birlikte oynuyoruz.

* Ata Demirer’le çalışmak nasıl?
- Ben onunla çalışmayı seviyorum çünkü abla-kardeş gibiyiz. Ancak geçen gün çıkan haberle ilgili soruyorsan bunu, o fotoğraf program çekiminden sonra gerçekleşti! Elbette Ata’ya bir şaka yapmamam düşünülemezdi. Serra da işbirlikçimdi. Kalktık kalabalık bir ekip, Bozcaada’ya gidip bizzat yazdığım bir senaryo ile Ata’yı şakaladık!

* Çekimler sırasında ne gibi zorluklarla karşılaştınız?
- Akla hayale gelmeyecek şakalar hazırladık, herkes izlediğinde çok şaşıracak. Bazen “Acaba sınırları çok mu zorladık?” diye sordum kendime. Zorluk demeyeyim de aşırıya kaçmış olmaktan tedirginlik duydum. Neyse ki kimseden öyle bir geri dönüş almadık. Şakaladığımız herkes en az bizim kadar eğlendi, hatta bazıları bizden daha çok eğlendi. Çok güldük. İzleyince göreceksiniz zaten. Ve gerçekten karada, havada, suda dev prodüksiyonlarla çalıştık. İzlerken inanamayacaksınız! En son aynı gün içinde önce Ankara’da bir şaka yapıp, sonra özel uçakla Bodrum’a geçtik!

Demet Akbağ: Şakalarımızla kimseyi üzmedik

ÇOK ŞEY BİRİKTİRDİM BİRAZ DA YAZMAK İSTİYORUM

* Siz her seferinde bambaşka projelere dahil olarak seyirciyi zaten şaşırtıyordunuz. Şimdi de bir “şaka çetesi” lidersiniz, başta yine seyirciyi sonra da şakaladığınız ünlüleri çok şaşırtacaksınız. Bundan sonrası için kariyer planınızda neler var?
- Artık biraz da yazıp çizmek istiyorum. Çok şey biriktirdim, bunları bir şekilde kağıda aktarıp biraz da bu şekilde üretmek istiyorum.

Demet Akbağ: Şakalarımızla kimseyi üzmedik


YILMAZ’IN YENİ FİLMİNDE YOKUM

* Yılmaz Erdoğan yakında “Haybeden Gerçeküstü Aşk”ın çekimlerine başlayacak. Siz de rol alacak mısınız?
- Projeden haberim vardı ama çekimlerin başlıyor olduğunu ben de sizin haberinizden öğrendim. Ancak takdir edersiniz ki, BKM’nin yapacağı ve benim oynayacağım bir filmi gazeteden öğreniyor olamam. Bu sadece gençlerin oynayacağı bir proje.

 

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle