GeriMagazin Coşkun Sabah internet davasını kaybetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Coşkun Sabah internet davasını kaybetti

Coşkun Sabah internet davasını kaybetti

Coşkun Sabah’ın şarkılarını internette izinsiz kullandığı gerekçesiyle Emre Plak’ın sahibi Hüseyin Emre’ye açtığı dava sonuçlandı. Beraat eden Emre, sanatçıya 200 bin liralık tazminat davası açacağını söyledi.

ÜNLÜ sanatçı Coşkun Sabah, “Ağlamak İstiyorum,” “Beni Unutma,” “Haberin Var mı” ve “Kör Âşık” adlı albümlerini internette izinsiz olarak kullanıp maddi kazanç sağladığı iddiasıyla Emre Plak Şirketi’ne dava açtı. Önceki gün İstanbul 4. Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya iki taraf da katılmadı. Emre Plak’ın sahibi Hüseyin Emre’yi haklı bulan mahkeme kararını, “Hüseyin Emre’nin üzerine yüklenen suçun yasal unsurları oluşmadığından bu sebeple atılı suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle sanığın beraatına karar verildi” diye açıkladı.

Coşkun Sabah internet davasını kaybetti

Hüseyin Emre

ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLAYACAĞIM

Mahkeme kararının ardından açıklama yapan Hüseyin Emre, “20 sene önce anlaşma yapmıştık. Dönemlerin plağı şimdinin MP3 kavramı... Çoğaltım ve yayın hakkım imzalanan sözleşmede vardı. Yayınlanan şarkıların geliri de bana aitti. Buna rağmen beni haksız yere cezalandırmaya kalktılar” diye konuştu. Sabah’a maddi manevi tazminat davası açacağını da açıklayan Emre, “200 bin liralık tazminat davası açacağım. Kazanırsam da parayı şehit ailelerine bağışlayacağım. Gelecek beş kuruşu almayacağım” dedi. 

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle