GeriMagazin Cezaevinde ’Bir güzel Öykü’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cezaevinde ’Bir güzel Öykü’

Cezaevinde ’Bir güzel Öykü’

Ağustos ayında cezaevine giren Ufuk Bayraktar, ‘Bir Garip Öykü’ adlı bir tiyatro oyununa imza attı. Bayraktar, 3.5 yaşındaki lösemi hastası Öykü Arin Yazıcı için yazdığı oyunu Silivri Cezaevi’nde diğer mahkûmlarla birlikte sergiliyor.

SON olarak “Vatanım Sensin” dizisinde Dağıstanlı karakterine hayat veren Ufuk Bayraktar, 11 yıl önce karıştığı bir kavgada babasına ait ruhsatsız silahı üzerinde bulundurduğu için yargılandığı davadan hapis cezası almıştı. Kesinleşen 6 aylık cezası nedeniyle geçen ağustostan beri Silivri Cezaevi’nde bulunan Bayraktar, anlamlı bir projeye imza attı. Ünlü oyuncu, 3.5 yaşındaki lösemi hastası Öykü Arin Yazıcı için başlatılan ilik kampanyasına destek olmak için “Bir Garip Öykü” isimli tiyatro oyunu yazdı. Bayraktar oyunda rol alacak 13 kişiyi 3 bin mahkûm arasında seçti. Ünlü oyuncunun da rol aldığı oyuna Adalet Bakanlığı da destek veriyor.

MART AYINDA  ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞUYOR

Mart ayının ilk haftası özgürlüğüne kavuşacak olan Ufuk Bayraktar’ın ağabeyi Uğur Bayraktar, “Ufuk, Öykü’nün hikâyesinden yola çıkarak bu oyunu yazmış. Oyunu her gün oynuyor, tüm cezaevi çalışanları ile mahkûmlar da izliyor. Belki başka cezaevlerinde de devam eder. Ufuk cezaevine girdiğinde ‘Her şerrin sonunda bir hayır vardır’ demişti. Şimdi ise kök hücre nakli için mahkûmlardan birini bile ikna etse ne mutlu ona” dedi. 

Cezaevinde ’Bir güzel Öykü’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle