GeriMagazin Umut Kaya: Tehdit mesajları alıyorum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Umut Kaya: Tehdit mesajları alıyorum

Umut Kaya: Tehdit mesajları alıyorum

Evlendirme programına katıldıktan sonra birden hayatını değişen İzmirli şarkıcı Umut Kaya, program sonrasında tehdit mesajları aldığını belirterek yaşadıklarına isyan etti. Detaylar haberimizde...

Evlendirme programında şansını arayan eski nişanlısının başka biriyle birlikteyken kendisini araması ve klibinde oynaması ile birden kendini evlendirme programının içinde bulan şarkıcı İzmirli pop müzik şarkıcısı Umut Kaya, yaşadıklarına isyan etti. Eski nişanlısı Ceyda Kırıcı’nın programdaki damat adayı Adnan Kızıltaş tarafından terk edilmesi ve programdan elenmesi ile sorumlu tutulan Umut Kaya tehdit mesajları aldığını ifade etti. İşte detaylar...

Tehdit mesajları alıyorum!

Evlilik programında olay olan eski nişanlı Umut Kaya, programdaki Ceyda Kırıcı ile 2 yıl önce nişanlı olduklarını ancak anlaşamayarak ayrıldıklarını belirterek, “Programda arkamdan sürekli konuşuluyor ve ben hiçbir şekilde savunulmadım. Eve gittiğimde skandalla karşılaştım. Yalan söylediğimi, kanaldan para aldığım söylendi. Üzerime o kadar çok geliniyor ki. Sosyal medyadan tehdit mesajları alıyorum. Kötü ve iğrenç mesajlar ile tehditler geliyor. Bu mesajları atanların cahil insanlar olduğunu düşünüyorum. Hani işi gücü olmayan, kıyıda köşede, evde oturmuş çiğdem yiyen tipler bence. Ceyda sütten çıkmış ak kaşık da ben neyim? Ben de insan evladıyım, benim de anam babam var. O konuşurken, diğer kızlar evde benim kazanımı kaynatırken iyiydi de ben konuşunca mı kötü oldu” dedi.

Elenmesine ben neden olmadım!

Umut Kaya ile klip görüntüleri ortaya çıktıktan sonra programdan ayrılan Ceyda Kırıcı ile şu an görüşmediklerini dile getiren Kaya, eski nişanlısının elenmesine neden olduğu gibi bir algı olduğunu, suçun üzerine kaldığını ancak kendisinden önce nişanlısının zaten evde sürekli kendisiyle ilgili konuştuğunu söyledi.

Damat adayına “Nişanlıma dikkat et” demişti ama…

Eski nişanlısının evde birlikte olduğu damat adayı Adnan Kızıltaş’ın da eski arkadaşı olduğunu belirten Umut Kaya, “Adnan eve girmeden bir hafta önce görüşmüştük. Adnan’a ‘Eve giriyormuşsun hayırlısı olsun. Ceyda benim eski nişanlım, dikkat et’ dedim. Adnan gitti Ceyda ile arkadaş oldu, buna da anlam veremedim. Emanet etmek değil de bir geçmişim olduğunu, iki yıl çıktığımızı ve üzerine gitmemesi gerektiği şeklinde söyledim ama nedense gitmiş banko eski nişanlım Ceyda’ya oynamış” diye konuştu.

Kendisini bu olaylardan dolayı bir anda evlilik programının içinde bulan Kaya “Eve girmemi istiyorlar, çağırıyorlar. Eğer girersem Ayça ya da Mehtap’tan birini seçmemi istiyorlar. Bilemiyorum” dedi.

Senaryo olabilir ama gerçek aşklar var!

Evlendirme programının bir kurgu olduğu iddialarına da değinen Umut Kaya, şunları söyledi: “Birçok şey senaryo değil de insanlar gaza geliyor. Ama Adnan ile Ceyda’nın aşkı gerçekti. Fakat Ceyda’nın kendini ifade edememesi nedeniyle ve dengesiz hareketlerinden dolayı Adnan, Ceyda’dan kurtulmak istedi ve ayrıldı. Ama senaryo karakterlere gelirsek öyle bir şey söz konusu olabilir var.

Birkaç kişide gördüm ben onu. Programın tamamen kurgu olduğunu yazmışlar birkaç haber sitesinde. Tabiî ki bir şekilde yönlendirme yapılıyor ama gerçek aşklar da yaşanıyor. Olabiliyor ama oynayanlar da var.”

Programdan para aldığı ve yalan söylediğine kadar hakkında pek çok iddialar çıktığını anlatan Kaya, eski nişanlısının iyi kendisinin kötü polis olarak gösterildiğini dile getirdi.

Ben gidersem kendi gelin adayımı beklerim!

Programa girmesiyle reytinglerin yükseldiğine dikkat çeken Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyük bir ihtimal yapım şirketi, beni tekrar içeriye almaya çalışacak. Çok reyting aldığı için katıldığım program, ‘gel sen evde kal’ diyebilirler. Tıklanmalara bakıyorum sitede, başkalarınınki 35 binlerde, benim fragmanım bir milyonu geçmiş. Bu da kanal için iyi bir reyting. Bu anlamda Ceyda ile ikimizi de alabilirler içeriye ya da beni Mehtap, Ayça ya da Melis ile eşleştirebilirler. Her an her şey olabilir. Mehtap mı Melis mi Ayça mı olur? Bence hiçbiri olmaz. Karakterime uymayan, bana uzak tipler. Eğer gidersem ben ne yaparım? Kendi yeni gelin adayı mı beklerim.”

Dizi ve evlilik programlarından teklif yağıyor!

Umut Kaya, programa çıktıktan sonra diğer evlilik programlarının yanı sıra birçok diziden de oyunculuk yapması yönünde teklif aldığını sözlerine ekledi.

Umut Kaya Kimdir?

İzmirli şarkıcı UMut Kaya, 6 Nisan 1981 tarihinde, İzmir’de dünyaya geldi.

İlk albümünü Aralık 2008'de piyasaya süren Umut Kaya, albümün çıkış parçası "Mevsimler Geçerken" ile girdiği tüm listelerde bir numaraya yükselerek büyük ilgi gördü. "Office Project" tarafından animasyon olarak hazırlanan ikinci video klibi ‘Mor Yazma’ da haftalarca bir numarada kalarak aynı başarıyı sürdürdü. Albümün 3. videosunu yine "Office Project" ile ‘Bana Kelime Yapma’ isimli şarkısına çeken sanatçı, üçüncü video klibiyle Mart 2011'de sevenleriyle buluştu. Ayrıca bu klip sanatçının ilk performans klibidir. Alternatif Rock, ana akımdan farklı bir duruşu ve sound’u tanımlıyor. “Alternatif Alaturka Rock” tarzında çalışmalar yapmakta olan Umut Kaya 'alternatif rock' sounduna alaturkalığı da katarak, yeni bir müzik tarzı yaratmıştır. Albüm tanıtım turnesi adı altında başladığı konserler zinciri, gördüğü büyük ilgiden dolayı hala devam etmektedir. Türkiye genelinde 100’den fazla konser vermişlerdir.

‘Benim Annem Bir Melek’ dizisinin jenerik müziğini ve ‘Çakıl Taşları’ isimli gençlik dizisinin de tüm müziklerini yaptı. "20 Dakika" adlı dizi için, "neredesin sen" adlı şarkıyı seslendirdi. "Peri Masalı" adlı film için, sözleri Leman Sam'a, düzenlemeleri ve müziği Umut Kaya'ya ait olan "Gül Güzeli" adlı şarkıyı seslendirdi ve bu şarkıya klip çekti.

5 yıl aradan sonra 2014 15 Nisan'da "Gün Olur Devran Döner" isimli albümünü çıkardı. Albümde söz ve müzikleri Umut Kaya'ya ait olan 11 şarkı yer alıyor; "canım çok yanıyor", "öpüyorum", "kalbimin teli koptu", "her zaman yanındayım", "gün olur devran döner", "yegâne aşk", "tilki", "hakkınız yoktu", "senin gibi olsun (rakı)", "balad", "son".

Albümün ilk video klibi "canım çok yanıyor" adlı şarkıya Barış Kırımşelioğlu yönetmenliğinde, İstanbul Haydarpaşa Garı'nda çekildi.

Umut Kaya müzikal bir çevrede yetişen, lise orkestrasında davul çalarak müziğe başlayan sanatçı, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji bölümünde öğrenim gördü.

Üniversite yıllarında vokalistliğini yaptığı grubu ‘Detone’ ile birlikte birçok üniversite, festival ve konser organizasyonlarında yer aldı. 1999 yılından itibaren yakın zamana kadar grubu Detone ile İzmir'in önemli rock barlarında canlı performanslar sergiledi.

Grup, 2007’de gerçekleşen 12 Yaban Gülü dizisinin 13 bölümünde canlı performans sergiledi. İzmir’de Türkçe canlı müzik geleneğini başlatan Detone isimli grubuyla kısa zamanda hem 'cover' parçalarla -hem de kendi parçalarıyla- ün kazandı. Emre Aydın'nın albümü öncesinde bir süre beraber performanslar gerçekleştirdiler.

"Detone" grubu olarak 12. Roxy Müzik Günleri’nde özel ödüle layık görüldüler. Jack Daniels Rock Müzik Yarışması'nda finale kadar gelmelerine rağmen teknik nedenlerden dolayı geri çekilmek zorunda kalmışlardır. Mevcut albümdeki tamamı Umut Kaya imzalı 10 şarkının yanı sıra 6 adet 'cover' parçaları bilinmektedir.

Sanatçının kendi adını taşıyan ilk albümünde 10 parça bulunmaktadır. "Mevsimler geçerken" ve "Yanıma yataydı" şarkılarının sözleri Umut Kaya ve Barış Karaduman ortak yapımı olup, diğer tüm albüm şarkılarının söz ve müzikleri Umut Kaya'ya aittir.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle