GeriMagazin 'Beach tayfasına Allah akıl fikir versin'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  42
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Beach tayfasına Allah akıl fikir versin'

'Beach tayfasına Allah akıl fikir versin'
refid:27015694 ilişkili resim dosyası

Ünlü senarist Gani Müjde yaz tatilini Türkiye’nin çeşitli yerlerini gezerek geçiriyor. Gittiği yerleri değerlendiren Müjde, bu hafta Çeşme’de geçirdiği iki günü yazdı.

Bodrumlu bir gezginin Çeşme anıları;

İki günlüğüne gittim. Bir aylık konuşabilirim. Çeşme'yi ayrı Alaçatı'yı ayrı değerlendirmek lazım. Gündüzleri niye böyle bir yerde oturur insanlar dediğim Alaçatı, gece olunca ile büyülü bir atmosfere bürünüyor. Tek bir plastik sandalye yok.
Alaçatı'nın her köşesi özenle tasarlanmış gibi. Eskiden biz Bodrumlular tek bir cadde der küçümserdik. Artık değil. Hacı Memiş de var.Alaçatı tasarım cenneti olmuş. Bu ayrıntı önemli Sn. Belediye başkanları yemek mekânları özenli.

Beach tayfasına Allah akıl fikir versin

2 gün boyunca bize yer bulamayan suratsız kapı görevlilerine sahip olsa da Asma Yaprağı ilginç bir tasarım lokanta. Mi Casa pahalı ama havalı. Bunların en iyisi Agrilia. Orada yediğim yemekten sonra bana kolay kolay restoran beğendiremez kimse.

Beach tayfasına Allah akıl fikir versin


Gelelim plajlara. Üzgününüm ama Çeşme ve Alaçatı civarında denize girmek gerçek bir eziyet. İnsan denizden, plajdan, beach'ten soğuyor. Kapıda giriş parası alınan, içinde içecek var mı diye çantaların arandığı bir ucubelik bu beach denilen yerler. İnsan onuruna aykırı. Beni tanımalarına rağmen ön sıradaki sıradan tahta şezlonglara "blush açtırmazsanız geçemezsiniz" dediler Progpaganda denilen beach’te. Hiçbir beach’te soyunma kabini insani mesafelerde değil. Ya ıslak mayoyla oturup mayasıl olacaksın ya da havlu altından mayo değiştirmece...

Beach tayfasına Allah akıl fikir versin

Bu söylediklerim Aya Yorgi için de geçerli. Nasıl bir kalabalık kardeşim. Hava sıcak, insanlar sıcak oluyor mu deniz sana 80 derece. Sole Mare diye bir beach’e gittik. İlgi alaka süper ama yastıklarda oturuyorsun. Bir kitap okuyayım falan mümkün değil. Boş boş yatacaksın. Bir sandalye istedim getirdiler de etrafı görebildim. Yoksa balayı boyunca tavandan başka bir şey görmeyen gelinlere dönecektim.

Beach tayfasına Allah akıl fikir versin

Marakesh'in cephesi dar, Kafe Pi çok kalabalık. En beğendiğim mekan Arif'in yeri oldu. Aya Yorgi'nin 20 yıl önceki hali gibi. Kendimizi arabaya zor atıp etrafta dolaşınca Pırlanta koyunu gördüm. Beach tayfasına Allah akıl fikir versin dedim.

Beach tayfasına Allah akıl fikir versin


Haftaya da Bodrum'u anlatayım biraz. Bilmediğiniz Bodrum'u ama... Bu sahiller benden sorulur artık...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle