GeriMagazin Barry Manilow: Ailem bağımlıydı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Barry Manilow: Ailem bağımlıydı

Barry Manilow: Ailem bağımlıydı

Amerikalı söz yazarı, müzisyen ve şarkıcı Barry Manilow, “Son bir kez daha” diyerek sahnelere veda ediyor. 42 yıl önce çıkardığı “Mandy” adlı şarkısıyla adını dünyaya duyuran Manilow, sevenlerini üzen “veda”sının ardından Daphne Barak’a konuştu.

Barry Manilow: Ailem bağımlıydı

Belli ki herkes bu veda gerçek mi, dönüşü yok mu diye soruyor Barry Manilow’a... Çünkü sohbetimiz başlar başlamaz konuyu kendisi açıyor, anlatmaya başlıyor: “Ciddiyim. Bu benim son turnem. Kimseyi emeklilikle tehdit etmiyorum. Kafamda birkaç proje var, birkaç özel konser alacağım. Ama artık büyük turnelere çıkmayacağım. Fazlasıyla çıktım...”
Sonra bir an duraksayıp ekliyor: “Sakın yanlış anlamayın. Sevenlerim benim için önemli. Ama turneler yalnız otel odaları, bavul yapma ve bavul açmadan ibaret bana göre... Tek heyecan verici yanı sevenlerle buluşacak olmamdı, geri kalanı havalimanı, oteller ve ev özlemi...”


Barry Manilow: Ailem bağımlıydı


MUTFAKTA SIZAN ANNEME TAKILDIM

Ev demek, Palm Springs demek onun için... Orası, Lorna Luft ve Barry Manilow ile tanıştığım yer aynı zamanda... Lorna, Liza Minelli’nin de üvey kardeşi.

Bunları hatırlatıyorum, “Evet” diyor Manilow: “O günü hatırlıyorum. Lorna ve ben yakınızdır. Eskiden sevgiliydik hatta, bunu söylemiş miydim?”

Hayır söylememişti.
Konu açılınca yıllarca içinde tuttuğu daha derin bir sıkıntısını da anlatıyor: “Lorna ve Liza ile çok ortak noktamız var. Anneleri (oyuncu Judy Garland) ağır bir bağımlıydı. Liza, bunun etkisiyle bağımlılıklara karşı savaş açtı. Ben de bağımlı bir anne ve babanın çocuğuyum. Ailem hakkında bu gerçeği ne zaman mı öğrendim? Bir sabah erken kalktım ve buzdolabına giderken sarhoş anneme takıldım, az kalsın düşüyordum. Mutfakta yerde kendinden geçmişti. Bunu bugüne kadar hiçbir yerde söylemedim. Bağımlı bir ailenin çocuğu olmak sizi yalnız hissettiriyor. Geriye bakmamaya çalışıyorum.”

Barry Manilow: Ailem bağımlıydıGAY OLDUĞUMU GİZLEMİYORDUM

64 dönümlük Palm Springs’teki evinde uzun zamandır menajerliğini üstlenen ve yeni evlendiği eşi Garry Kief ile yaşıyor. Bu evlilik birçok hayranını şaşırttı, özellikle de Manilow’un gay olduğunu bilmeyenleri:

“Gizlediğimden falan değildi. Sadece şöhretle başa çıkmak için özel hayatımı gizli tutuyordum o kadar... Olan biteni yabancılarla paylaşmak istemiyordum. Hayranlarımla bile. Hayranlarımla tutkumu, müziğimi paylaşmakla yetindim. Ama evime gidip de kapıları kapattığım zaman özel hayatım başlıyor”

Her ne kadar özel hayat gizliliği dese de seksüel kimliğini başlangıçta hayranlarını kaybetmemek için sakladığını da kabul ediyor. Öyle ki, romantik şarkılarıyla tanınan Manilow, 20 yaşındayken birkaç ay süren bir evlilik bile yapmıştı. O evlilikle ilgili şimdi “Farklı zamanlardı biliyorsun. İnsanlar gay fikrine açık değildi.”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle