GeriMagazin 'Ayakkabı kutusu yüzünden işinden atıldı'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  52
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Ayakkabı kutusu yüzünden işinden atıldı'

'Ayakkabı kutusu yüzünden işinden atıldı'
refid:27828776 ilişkili resim dosyası

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu ile ünlü tiyatrocu Nedim Saban arasındaki 'Şehir Tiyatroları’nda sansür' tartışması giderek büyüyor.

Nedim Saban, bu kez de Erhan Yazıcıoğlu'nun Fareli Köyün Kavalcısı'nda rol icabı ayakkabı kutusuna değinen oyuncusunu tiyatrodan attığını iddia etti.

HEPSİ YALAN
Bu iddialar üzerine hurriyet.com.tr'nin ulaştığı Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu şunları söyledi: Benim dönemimde bir olay olmadı, hatırlamıyorum. Hepsi yalan. Benimle neden bu kadar uğraşıyorlar.Benim politika ve siyasetle işim olmaz. Ben sansürcü biri değilim, geçmişim belli. Nedim Saban asıl benim telefonuma çıkmıyor.Karşılaşırsam haddini bildireceğim. Herhalde oyununun reklamını yapmak istiyor.Elinde varsa belgesi ortaya çıkarsın.

İşte o Tweet'ler

Bir yıl önce neler olmuştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları Kağıthane Sadabat Sahnesi’nde sahnelenen ‘Fareli Köyün Kavalcısı’ adlı tiyatro oyununda belediye başkanını canlandıran oyuncu, ‘ayakkabı kutusundaki paralar’ benzeri bir ifade kullandı. Oyunun ardından bazı seyircilerin Şehir Tiyatroları’na mail atarak tepki göstermesi üzerine inceleme başlatıldı.

Ayakkabı kutusu yüzünden işinden atıldı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle