GeriMagazin Asena “İdam Çıksın” diye isyan etti!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Asena “İdam Çıksın” diye isyan etti!

Asena “İdam Çıksın” diye isyan etti!

Önceki gün evinde silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden bir zamanların popüler dans grubu Mezdeke’nin üyesi olan Aynur Kanbur’un arkadaşı Asena, Kanbur’un cenazesinde isyan etti. Asena, “İdam çıksın” diyerek haykırdı. Detaylar haberimizde…

İki gün önce  Şişli'deki evinde silahla öldürülmüş halde bulunan ünlü Mezdeke Dans Grubu'nun dansçısı Aynur Kanbur, son yolculuğuna uğurlandı. Zincirlikuyu Camii'ndeki cenaze törenine Kanbur'un ablası Dilek Kıymış, kızı Dilara Güngör, dansçı Asena, Mezdeke grubunun diğer üyeleri, sanatçılar, yakınları ve sevenleri katılırken Asena isyan etti.

Tanbur'un cenazesi başında tabuta sarılarak gözyaşlarına boğulan dansçı Asena ise, "İdam çıksın. Neden çıkarmıyorsunuz? Neden idam cezası vermiyorsunuz? Kaç kadın daha kurşunlanacak? Artık yürüyemiyoruz yollarda. Türkiye'me yalvarıyorum, Cumhuriyetime yalvarıyorum, ülkeme yalvarıyorum idam çıksın. Çıksın bir rahat edelim, rahat nefes alalım nolur." diye isyan etti.

Aynur Kanbur’u son yolculuğunda yalnız bırakmayarak törende yerini alan,  Aynur Kanbur'la ölümünden kısa bir süre önce görüştüklerini söyleyen ünlü oyuncu Nuri Alço, "Benim 30-35 senelik çok eski bir dostum. Bugüne kadar kimseyi kırmayan, incitmeyen bir insandı. Mesleğini de en dürüst şekilde yıllardır kızı ve yaşlı annesi için yapan bir insandı. Kızını bu yaşa kadar o baktı büyüttü. Aileye, eve o baktı. Kızı büyüdükçe yüzünü kapatarak dansını yapmaya çalıştı. Çok gururlu bir insandı. 2-3 gün önce beraberdik. Asena'nın kaset tanıtım gününde hep birlikteydik. Böyle bir ölümü haketmedi. Böyle bir insana bırakın silahla ateş etmek tokat atılmaz. Böyle bir insandı. Gece yaşantısı olmayan, alkol kullanmayan kendi halinde bir insandı." diye konuştu. Aynur Kanbur’un cenazesinde gözyaşları sel oldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle