GeriMagazin Altan Gördüm kimdir? Vahide Perçin ile yeniden mi evleniyor?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altan Gördüm kimdir? Vahide Perçin ile yeniden mi evleniyor?

Altan Gördüm kimdir? Vahide Perçin ile yeniden mi evleniyor?

Altan Gördüm’ün beş yıl önce boşandığı Vahide Perçin ile yeniden nikah masasına oturacağı iddia edildi. Usta oyuncu Altan Gördüm’ün yaşı, eğitimi ve kariyeri gibi bilgiler yeniden gündeme geldi. Peki Altan Gördüm kimdir?

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Altan Gördüm, 1 Aralık 1958’de doğdu. 1978 yılında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne girdi. 1979-1980 sezonunda Ankara Sanat Tiyatrosu'nun kurslarına katıldı. 1995-1996 sezonuna kadar, AST'de, oyuncu, yönetmen, yönetici ve eğitmen olarak görev yaptı. 1996-2000 yılları arasında özel nedenlerden dolayı, İzmir'de yaşadı. Altan Gördüm, 2000 yılında Devlet Tiyatrosu'ndan aldığı davetle, yetişmiş sanatçı kontenjanından, Ankara Devlet Tiyatrosu kadrosuna katıldı. Ankara Sanat Tiyatrosu'ndaki pek çok oyunda rol aldı.

Sesli ve görüntülü olmak üzere televizyon çalışmalarını sürdürmektedir. Kendisi gibi tiyatro sanatçısı olan Vahide Perçin'le evli olan Gördüm, 2009 yılında Vahide Perçin ile birlikte İstanbul'da AKADEMİ 35BUÇUK SANAT EVİ isimli oyunculuk okulunu kurmuştur. 1994 doğumlu Alize isminde bir kızları var. Altan Gördüm, Hayat Bilgisi dizisinde Panzer Emin Hoca karakterine, Kavak Yelleri dizisinde Kamil karakterine hayat verdi. Son olarak 2011 yılında yayınlanan Canım Babam dizisinde rol almıştır. 2013-2014 sezonunda TRT'de yayınlanan Beni Böyle Sev isimli dizide rol alırken bir yandan da Akademi 35Buçuk'ta oyunculuk derslerine girmektedir. Altan Gördüm, 2013 senesinde meslektaşı Vahide Perçin’den boşandı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle