GeriMagazin Ahmet Mekin taburcu oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ahmet Mekin taburcu oldu

Ahmet Mekin taburcu oldu

Oyuncu Ahmet Mekin, Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde bir ameliyat geçirdi. Başarılı operasyon sonrası Mekin taburcu edildi.

Selvi Boylum Al Yazmalım, Bir Garip Yolcu gibi çok sayıda filmde rol alan Yeşilçam’ın efsane ismi Ahmet Mekin’in ameliyat olduğunu duyuran sanatçı Onur Akay, Mekin’in sağlık durumu hakkında Instagram hesabından bilgi verdi.

AMELİYAT BAŞARILI GEÇTİ

Akay, “85 yaşındaki Yeşilçam’ın efsane ismi Ahmet Mekin, ameliyattan başarı ile çıktı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nden taburcu olan değerli sanatçımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum” notunu düştü.

’Selvi Boylum Al Yazmalım’, ’Bir Garip Yolcu’ gibi çok sayıda filmde rol alan Yeşilçam’ın efsane ismi Ahmet Mekin’in, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde önceki gün gerçekleşen prostat ameliyatı başarıyla tamamlandı. Prostatın dışında mesanede tespit edilen kitle de alınarak patolojik teste gönderildi.

"AMELİYATIM BİTTİ HEMEN EVE GELDİM"

Ameliyatın üzerinden 24 saat geçmeden evine gelmek istediğini doktorlarına ileten Mekin, kızı Zeynep Geven ile damadı Ahmet Geven’in evinde dinlenmeye çekildi. Yatmayı sevmediğini söyleyen Mekin, "10 yıl önce prostat ameliyatı olmuştum. Arada kanamalar oluyordu. Film çekildi. Bu sırada mesanemdeki ur tespit edildi. Aynı zamanda prostatta büyüme varmış. 1.5 saat sürdü. Dün akşam ameliyatım bitti, hemen eve geldim. Birkaç gün daha kalmam gerekiyordu, doktorlarıma eve gitmek istediğimi söyledim. Evde daha rahatım. Dinleneceğim. Sadece antibiyotik kullanıyorum, koruma amaçlı" diye konuştu. Mart ayı sonunda başlayacağı tarihi bir film projesi olduğunu anlatan Mekin, "Sevenlere çok selam. Çok iyiyim, sağlığım da iyi" dedi.

Ahmet Mekin’in eşi Şükran Mekin ise "Ahmet birçok ihtiyacını kendi görüyor. Bana pek bir şey bırakmıyor. Daha önceden de böyle bir ameliyat geçirdik, tecrübeliyiz. Bir an önce ayaklanmak istedi, doktorları zor tuttu. Şu an sağlığı çok iyi. Hızla iyileşiyoruz" dedi.

Mekin’in ameliyat olduğunu duyan sevenleri ise telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle