GeriMagazin Acun Ilıcalı acı haberi böyle paylaştı.. 'Alper Baycın'ı hain bir saldırı sonucu kaybettik'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  28
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Acun Ilıcalı acı haberi böyle paylaştı.. 'Alper Baycın'ı hain bir saldırı sonucu kaybettik'

Acun Ilıcalı acı haberi böyle paylaştı.. 'Alper Baycın'ı hain bir saldırı sonucu kaybettik'

Dominik Cumhuriyet'inde çekimleri yapılan Survivor yarışmasında dün akşam gelen bir haber izleyicileri ve yapım ekibini yasa boğdu. Acun Ilıcalı acı haberi 'Alper Baycın'ı hain saldırı bir sonucu kaybettik' diyerek sözlerine devam etti. Oldukça üzgün ve konuşmakta zorluk çektiği gözlenen Acun Ilıcalı, Kıbrıs'tan canlı yayınlanması gereken programı da iptal etti. Avukat Ozan Akdemir, iş güvenliğinin yurt içi kadar yurt dışı projelerde de büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

Dün gece sosyal medyada Acun Ilıcalı'nın yayınladığı bir mesaj izleyenleri ve takipçileri şoke etti. Survivor'un çekim ekibinde yer alan Alper Baycın'ın uğradığı bir saldırı sonucunda hayatını kaybettiğini duyuran Acun Ilıcalı, daha sonra canlı yayın ile acı olayı anlatarak izleyicilere durumu bildirdi. Acun Ilıcalı'nın oldukça üzgün ve konuşmakta zorluk çekmesi dikkat çekti. Bu acı olayın ardından yarışmanın Kıbrıs canlı yayını iptal edildi.

Dominik Cumhuriyeti'nde çekimleri devam eden ve TV8'de yayınlanan Survivor ekibinde görevli Alper Baycın, iddiaya göre bugün Las Terrenas bölgesinde işten çıktıktan sonra sokak ortasında 2 kişinin saldırısına uğradı. Alper Baycın, çantasını gasp etmeye çalışan iki saldırgana direnince arbede yaşandı. Yaşanan boğuşma sırasında saldırganlardan biri Baycın’ı kalbinden bıçakladı. Baycın, aldığı bıçak darbeleri ile olay yerinde yaşamını yitirirken, kaçan saldırganlar ise polis tarafından yakalandı. Nişanlı olduğu öğrenilen Baycın’ın, Ilıcalı’nın en yakın ekibinden olduğu belirtildi.

Acun Ilıcalı, Baycın’ın öldürülmesi ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Olaydan büyük üzüntü yaşadığını ifade eden Ilıcalı, "Değerli çalışma arkadaşımız, genç kardeşim Alper Baycın’ı hain bir saldırı sonucu kaybettik. Yaşadığımız acı ve üzüntüyü kelimelerle tarif edemem. Ailesine ve sevdiklerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanın cennet olsun Alper Kardeşim" dedi.

Survivor kameramanı Dominik'te öldürüldü

ACUN'DAN SURVIVOR'DA AÇIKLAMA
Acun Ilıcalı, Dominik'te hayatını kaybeden Alper Baycın ile ilgili açıklamalarda bulundu. Survivor'ın akşam programının yapılmayacağını duyuran Ilıcalı şu ifadeleri kullandı;

"Arkadaşımız bir saldırıya uğradı ve yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Hepimizin ömrünün bir gün sona ereceğini düşünen biriyim ama böyle genç bir arkadaşımızı ani bir şekilde kaybedince insan söyleyecek söz bulamıyorum. Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı, buradan ailesine ve sevenlerine başsalığı diliyorum. Böyle bir durumun ardından yayın yapmamız pek mümkün görünmüyor. Bu durum için herkesin affına sığınıyoruz. Alper kardeşim huzur içinde yat."

KKTC'DE YARI FİNAL CANLI YAYINI İPTAL EDİLDİ

Olay nedeniyle KKTC'de bu akşam gerçekleştirilecek çeyrek final canlı yayını iptal edildi. Bu arada Survivor yarışma programı süresince ilk kez böyle bir üzücü olayın yaşandığı belirtildi.

 

Acun Ilıcalı acı haberi böyle paylaştı.. Alper Baycını hain bir saldırı sonucu kaybettikAcun Ilıcalı'nın yakın arkadaşı Esat Yontunç da sosyal medya hesabından kameraman Alper Baycın için bir mesaj paylaştı...
Acun Ilıcalı acı haberi böyle paylaştı.. Alper Baycını hain bir saldırı sonucu kaybettik

ÖNLEMLERİN DAHA SIKI ELE ALINMASI GEREKİR

İş Güvenliği ve Çalışma Hukuku Uzmanı Avukat Ozan Akdemir konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede “İş yaşamında sağlık ve güvenlik hukuku çerçevesinde gereken önlemlerin alınması, yurt içi olduğu kadar yurt dışı projelerde de hayati önem taşıyor. 6098 sayılı Borçlar Kanununun 417. Maddesinde işverene yüklediği özen yükümlülüğü çerçevesinde ‘çalışanın sağlığı ve güvenliğini sağlamak ile ilgili her türlü önlemi alması’ altı çizilecek temel argümandır…

6331 sayılı İSG kanunu ve yönetmeliklerinde, çalışanın karşılaşabileceği her türlü tehlikenin tespiti, bunların riske dönüşme ihtimaline binaen her türlü önlemi alması işverenin en başlıca görevidir. Yine ilgili kanun gereği iş kazalarının sadece yurt içinde değil yurt dışında da gerçekleşebileceği ve işverenin tüm önlemleri alması gerektiği yasanın amir hükümlerindendir. Bu değerlendirmeler ışığında, Dominik Cumhuriyetindeki güvenlik hususlarının detaylıca değerlendirilmesi gerekir. Güvenlik önlemlerinin de daha sıkı şekilde alınması gerektiği hukuki sorumluluk ve özen yükümlülüğü açısında ilk bakışta odaklanılması gereken konular olarak göze çarpmakta” şeklinde konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle