GeriMagazin 2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı

2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı

Magazin Konseyi üyeleri, 2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayını seçti ve bu olayları kendi pencerelerinden yorumladı.

CENGİZ SEMERCİOĞLU

1- Ünlülerin evlenmesi: Bu yılın en büyük magazin olayı ünlü isimlerin hiç beklenmedik şekilde peş peşe evlenmesiydi. Başta Tarkan olmak üzere Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Mahsun Kırmızıgül gibi birçok ünlü isim evlendi. 2016, ünlüler için evlilik yılıydı...
2- 15 Temmuz ve ünlüler: Darbe girişimi sonrası ünlülerin tepkileri, Yenikapı mitingine gidenler, gitmeyenler... Sıla’nın yaşadıkları... 15 Temmuz, sanat dünyasına da damga vurdu.

2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı


3- Sinan-Ebru-Cem: Ebru Şallı’nın Sinan Akçıl’dan ayrılıp Cem Yılmaz’la aşk yaşamasını yazdan bu yana konuştuk. Cem Yılmaz dışında herkes kazandı bu ilişki yumağından.
4- Kıvanç Tatlıtuğ-Başak Dizer’in balayı fotoğrafı: İkilinin nikâhtan hemen sonra Hawaii’de balayı tatili sırasında çekilen fotoğrafı Kelebek’te çıkmıştı. İyi bir magazin işi olarak hafızalara kazındı.
5-Pantene Altın Kelebek  Her yıl olduğu gibi bu yıl da haftalarca konuşuldu. Sadece bu bile Türkiye’nin en büyük ödül töreni olduğunu kanıtlamaya yetiyor.

 

Melike KARAKARTAL

1- Ebru Şallı-Cem Yılmaz ilişkisi: Yaz dönemindeki en “sıcak” magazin olayıydı, haftalarca magazin gündeminde kaldı, sırlarıyla bitti.
2-Pantene Altın Kelebek: Magazin dünyasının en renkli olayı, bu sene hem renkli, hem tartışmalı geçti. “Diriliş Ertuğrul” ekibi ile yaşanan ödül krizi, İrem Derici’nin göz alıcı şovu, yıldızlar geçidi...
3- Tarkan’ın evliliği: Neredeyse 20 yıldır sorulan soru nihayet yanıtını buldu. Pınar Dilek haksızca eleştirildi, Tarkan gücendi ve düğünü yurtdışına taşıdı. Tarkan’ın düğünü son yılların en büyük magazin olayları arasında sayılır.
4- Sıla’nın Yenikapıdaki mitinge katılanlara yönelik sözleri ve “linç” meselesi: Bu konu, tüm şöhretli isimlerin ağzından çıkanların yanlış anlaşılmasının ne kadar kolay olduğunu... Kötü niyetli insanların bunu nasıl kullanabileceğini ve meselelerin ucunun nasıl kaçabileceğini gösterdi.
5- Şebnem Bozoklu’nun iç çamaşırlı tatili: Şebnem Bozoklu’nun Bodrum tatilindeki fotoğrafı da yılın en iyi paparazzi işlerindendi.

2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı

Ömür GEDİK

1- Tarkan’ın evliliği: Şu an Tarkan sanki yıllardır evliymiş gibi geliyor bana, ani oldu ama çabuk alıştık.
2- Ebru Şallı-Cem Yılmaz ilişkisi: Bu kadar kısa sürüp bu kadar uzun konuşulan başka bir magazin olayı daha var mıdır acaba! Bu anlamda rekoru kırdı.
3- Facetime ile kız isteme: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Facetime ile bağlandığı kız evinden Murat Yıldırım’a kız istemesiyle tarihte güzel bir ilk gerçekleşti.
4- Angelina Jolie ve Brad Pitt’in boşanması: Dünyanın en çok çocuklu ve en imrenilen çiftinin evliliği de bitiyorsa insanın “Ve sonsuza dek mutlu yaşadılar...” cümlesine inancı kayboluyor.
5- Aleyna Tilki: 18 yaşından küçük olduğu için içkili mekanlarda çalışması yasaklanan Aleyna Tilki, Emrah Karaduman’la yaptığı, milyonlarca tıklanan “Cevapsız Çınlama” şarkısının da etkisiyle yılın en fazla konuşulan ismi oldu.

Onur BAŞTÜRK

1- Tarkan’ın evliliği: Bu yıl evlenen çok ünlü oldu ama hiçbir çift Tarkan’ın evliliği kadar konuşulmayı başaramadı.
2- Altın Kelebek: Kuşkusuz yılın en çok konuşulan ödül töreni oldu. Yerli ödül törenlerinin Oscar’ı olduğunu kanıtladı.
3- Ebru Şallı-Cem Yılmaz: Yılın en kısa ömürlü ve hızlı çifti oldular. Haklarında o kadar haber çıktı ki, isimlerini de yıprattılar.
4- Sıla’nın başına gelenler: Söylediklerinden dolayı konserleri tek tek iptal oldu ama geri dönüşü de görkemli oldu. Sıla bu yılın hem en çok dinlenen hem de en politik yıldızıydı.
5- Angelina Jolie ve Brad Pitt: Dünyanın en çok konuşulan ve dışarıdan fazlasıyla ‘plastik’ duran çifti boşandı ve rahatladık!

2016’nın yükselen ve
düşüşe geçen ünlüleri

Konsey, 2016’da yükselişe ve düşüşe geçen ünlülere göz attı. Ve bakın kimleri seçti!

Melike KARAKARTAL

Düşüşe geçenler

1- Meryem Uzerli: Meryem’e bayılıyorum, son derece ilham verici, örnek bir kadın ve şahane bir oyuncu olduğunu düşünüyorum ama kariyerini biraz daha iyi yönetse...

2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı


2- Burak Yılmaz: Şöhretli isimlerin sinirlerine, egolarına hakim olmaları gerekir, her koşulda. Herkesin trafik tartışmasını bu tipte kavgaya dönüştürdüğünü bir düşünsenize... Kötü örnek oldu herkese Yılmaz.
3- Serdar Ortaç: Sürekli “Chloe ile ayrıldılar mı ayrılacaklar mı” haberleriyle adını anar olduk. Belki çıkan haberleri umursamıyor ama şöhretlerin özel hayatlarına dair haberler bazen kariyerlerine dair yıpratıcı etki yaratabiliyor, dikkat etmek lazım.

Yükselişe geçenler

1- Bergüzar Korel-Halit Ergenç:
Özel hayatlarındaki uyumlu birlikteliği ekrana taşıdılar.
2- Çağatay Ulusoy:
Genç oyuncular arasında en hızlı yükselen ve yerini koruyan isim oldu.
3- Sıla: “Miting ve şov” krizini atlattı, sözlerini bıkmadan usanmadan, tam olarak ne söylediğini anlamak istemeyenlere anlattı, güçlü bir kadın olduğunu gösterdi.
4- Demet Akalın: Bu sene meslekte 20. yılını kutladı, Altın Kelebek’te 20. yıl özel ödülünü kucakladı, pop dünyasının en başarılı ve en istikrarlı isimlerinden biri olduğunu tekrar kanıtladı.
5- Aleyna Tilki: Genç bir yıldız, genç bir yetenek, bu yıl parlayan yıldızını uzun dönemde de sürdürmesini diliyoruz...

Ömür GEDİK

Düşüşe geçenler

Bunca zor zamandan geçilirken kimseyi indirmek gelmedi içimden. Kusurları göz ardı etmemiz gereken bir yıldı. Ben kimseyi indirmiyorum ki, el ele yukarı çıkabilelim.

Yükselişe geçenler

1- Bergüzar Korel-Halit Ergenç: Karı koca aynı dizide tuttular.
2- Bülent Ersoy: “Artık kürk giymem” sözünü tuttuğu için yükselişe geçti.

2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı

Onur BAŞTÜRK

Düşüşe geçenler

Dizisi yayından kalktığı ve kariyerini iyi yönetemediği için Meryem Uzerli, sinirli futbolcu Burak Yılmaz, artık müziği ile değil eşi Chloe ile olan haberleriyle anılır olduğu için Serdar Ortaç.

Yükselişe geçenler

Müzik dünyasının en çok konuşulan ve dinlenen isimleri olduğu için Kalben, Aleyna Tilki ve Ayla Çelik. “İçerde” dizisiyle Çağatay Ulusoy. Ve tabii ki Madonna’lı, Kate Moss’lu partileriyle adından söz ettiren Mert Alaş.

Cengiz SEMERCİOĞLU

Düşüşe geçenler

Yeni dizisi de filmi de tutmayan Nurgül Yeşilçay ve Ebru Şallı’yla ilişkisiyle gündeme gelen
Cem Yılmaz.

Yükselişe geçenler

Müzik dünyasında Aleyna Tilki, dizilerde küçük oyuncu Beren Gökyıldız ve “Vatanım Sensin”le zirveye yerleşen Bergüzar Korel-Halit Ergenç çifti.

Geleneksel ve romantik

Burak Özçivit, doğum günü partisinde diz çöküp Fahriye Evcen’e evlenme teklifi etti. Bu romantik anın fotoğrafı önce Kelebek’te yayınlandı. Konsey o kareyi nasıl yorumluyor?
Çok mu kurgu, yoksa gerçekten dibine kadar romantik mi?

2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı

Ömür Gedik:
Evlenme teklifi denince akla ilk gelen erkeğin diz çökmesi değil midir? Niye kurgu olsun ki? Tam da beklenen hareket işte. Üstelik  hem romantik hem de son derece geleneksel.
Cengiz Semercioğlu:
3 yıl önce “Çalıkuşu” dizisindeki sahne gerçek
oldu. Dizide rol icabı aynı bu şekilde diz çöküp Fahriye’ye evlenme teklif etmişti Burak.
3 yıl aradan sonra o sahne gerçek oldu! Zaten buna bir gönderme olarak bu şekilde bir evlilik teklifi yaptığını düşünüyorum Burak’ın...
Melike Karakartal:
Ben bunu son derece romantik buldum. 3 yıldan beri beraberler, daha güzel bir jest olamazdı. Mutluluklar her ikisine de...
Onur Baştürk:
Bayağı Yeşilçam çifti gibiler. Her şeyleri eski usul. Bu vintage, bu bitpazarı hallerini takdirle karşılıyor, düğünlerinde halay başı olmak istiyorum!

Bu evliliğin gidişatını
avukatlar belirliyor!

Ebru Gündeş boşanmaktan vazgeçti. Konsey bu gizemli geri adımı yorumladı.

2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı

 

Ömür Gedik: Geçtiğimiz aylarda da gördüğümüz gibi Ebru’nun ismi başka aşk haberleriyle yıpranacaktı. Ayrıca ortada bir de çocuk var. Hayırlısı olmuş.
Onur Baştürk: Vardır ‘duygusal’ bir sebebi. Bizim anlayabileceğimizi pek sanmıyorum.
Cengiz Semercioğlu: Bu evliliğin gidişatına artık avukatlar karar veriyor. Buraya gelmiş bir ilişkinin, “Hayatım akşam yemeğe çıkıp biraz konuşalım mı” noktasını geçtiği çok açık. Davanın seyri, hukuki süreç bir yana ortada bir de çocuk var. Reza Zarrab’ın kızına düşkünlüğü de biliniyor. Tüm bunların etkisinde “bir daha deneyelim” kararı almış olabilirler.
Melike Karakartal: Çocuğunu aile ortamında büyütmek istiyor olabilir, mesele çocuk odaklı olabilir. Zarrab’ın hayatıyla ve “iş bağlantıları” ile ilgili çirkin ve kötü detaylar ortaya çıkmışken Gündeş’in mutluluk ve huzur arayışı içinde bu kararı aldığını söyleyemeyiz herhalde... Yine de perde arkası karanlık, her ne kadar ortaya saçılan pek çok bilgi olsa da sırlarla dolu bir konu bu, çok ayrıntılı yorum yapmayı doğru bulmuyorum.

Genç çifte
yazık oluyor

Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer’in evlilikleri gayet iyi gitse de, hatta Kıvanç “Başak’la tamamlanmış hissediyorum” dese de, ilişkilerinin üzerinde sürekli bir “kaynana” efekti var. Böyle haberler çıkıyor. Konsey bu kaynana durumunu yorumladı.

2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı

Onur Baştürk:
Ne çektin be Türkiye, dominant ve oğulları evlense de onların yakasını bir türlü bırakamayan anne figüründen... Bu olay da dışarıdan bakınca fena halde öyle duruyor ve genç bir çifte yazık oluyor.
Ömür Gedik:
Kıvanç Tatlıtuğ’un annesi nikâha gitmediği günden beri var bu kaynana efekti ve gelini istemiyor dedikoduları. Başak ve Kıvanç bu muhabbetten bir an önce uzaklaşmalı.
Cengiz Semercioğlu:
Kıvanç’ın annesinin eli her zaman oğlunun üzerindedir. Bu Başak için ne kadar sıkıntı olacak, ne kadar olmayacak zamanla göreceğiz. Benim tavsiyem hemen bir çocuk yapmaları.
Melike Karakartal:
Bu kaynana efekti, aralarında olandan ziyade Kıvanç ile Başak’ın evliliklerini yorumlayan insanlardan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Aralarında gerçekten bir husumet olsa, bu durumu etraflarına hissettirirler mi? Hiç zannetmem. Güzel insanlar, güzel bir çift, güzel bir evlilik... Kapalı kapılar ardında yaşananları bilmeden yapılan yorumlara paye vermeyelim derim.

Hadise ile Hakan
Sabancı’nın ilişkisi sürmez

Geçen haftanın en çok konuşulan ilişkisi, Hadise ve Hakan Sabancı flörtüydü. Konsey bu ilişkiye şans veriyor mu?

2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı

Ömür Gedik: Ben ortada bir ilişki olduğunu sanmıyorum. Taraflar böyle bir açıklama da yapmadı zaten. Olursa da çok sürmeyecek bir ilişki olur tahminimce.
Onur Baştürk: Taze bir flört sanıyoruz ama bayağı ilişki yaşıyorlar diye biliyorum. Gece hayatından duyduklarım kadarıyla. Peki sürer mi? Kehanetim odur ki, sürmez...
Melike Karakartal: Hemen yaş farkı ortaya atılıyor, oysa bu konu bile değil, olmamalı. Her ikisinin de şöhretli isimler olması, sürekli takip edilmeleri ilişkileri daha da zor hale getiren esas konu. Yine de şans veriyorum, uyumlu görünüyorlar, tabii doğru yorumlar yapabilmek için galiba biraz daha zaman tanımak gerekiyor.
Cengiz Semercioğlu: Hakan Sabancı henüz 25 yaşında. Abisi Hacı Sabancı yıllarca farklı ilişkileriyle magazin sayfalarında yer aldıktan sonra duruldu. Hakan Sabancı’nın Hadise’yle durulacağını mı düşünüyorsunuz? “Arabasını tahsis edeceği” başka ünlüler de olacaktır elbet...

Burak otobüs şoförünün kavgası

Burak Yılmaz’ın otobüs şoförüyle kavgasının videosu geçen hafta çok konuşuldu. Konsey
bu kavgayı nasıl yorumluyor?

2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı

Cengiz Semercioğlu: Tam bir yanlışlıklar komedyası... Vale Burak’ın arabasını yanlış yere park ediyor, otobüs şoförü geçerken yanlışlıkla Burak’a çarpıyor. Burak da tepki olarak otobüsün camına vuruyor. Şoför “Pardon birader” deyip geçse olay bitecek. Ama ‘haydar’ı çıkarınca iş büyüyor. Şoförün sopa taşıması da yanlış. Yani neresinden baksan yanlışlıklarla dolu. Ama hep böyle küçük yanlışlıklar yüzünden birbirimizin boğazına sarılmıyor muyuz...
Melike Karakartal: Hiç olmayacak yerden büyük kavgalar çıkarmaya meraklıyız. Artık tansiyonumuz hep yüksek. Sakin olamıyor, sağduyulu kalamıyoruz. Esasında bu kavganın hiçbirimiz için yeni bir yönü yok, her gün trafikte olan hadiseler. Konu burada kavganın bir tarafının çok ünlü olması. Çok agresif Burak Yılmaz, hakikaten otobüsteki teyzenin dediği gibi, kim bilir başka ne derdi var, “Ne çekti kim bilir?”
Ömür Gedik: Her şey bir yana Burak Yılmaz’ın “Ülkemi böyle bir olayla meşgul ettiğim için özür diliyorum” cümlesini beğendim ve takdir ettim.
Onur Baştürk: Burak Yılmaz otobüs şoförünün dediği gibi gerçekten “artistlik yapmış”. Otobüs şoförü de trafikte “kafasına göre davranmış”. Sonra da kavga kıyamet. İkisi de bu ülkenin vasatlığına, tahammülsüzlüğüne şahane birer örnek.

Televizyonun geleceği dijital platformlarda

Online dizi projeleri peş peşe geliyor. Konsey bu dizilerin geleceğini nasıl görüyor?

2016’nın en çok konuşulan 5 magazin olayı


Ömür Gedik:
Televizyonlarda yayınlanan dizilerin bile internet üzerinden çok izlendiğini biliyoruz. Durum böyleyken online dizilerin olmasına ve tutmasına şaşmamak lazım. Hatta sadece dizi değil online kültür sanat, yarışma ve haber programları da prim yapacak.
Cengiz Semercioğlu:
Dizi sektöründe her şey değişecek bundan sonra. Blu TV’nin “Masum”u, Puhu’nun “Fi-Çi-Pi”si çok iddialı işler. Bunlar bugünün değil 5 yıl sonrasının yatırımı. Bugün pek çok insana manasız gelebilir bu dijital TV platformları ama bundan 5 yıl sonra büyük oyuncuların yer aldığı iddialı dizilerin tamamını oralardan izleyeceğiz. Bu iki dizi bunun ilk adımı.
Onur Baştürk:
Blu TV ve Puhu’nun yerli dizileri çok iyi adımlar ama umarım şu gerçek göz ardı edilmez: Dijital platformdaki dizileri takip edenlerin beklentisi çok yüksek. Anlatılan hikaye bu yüzden çok önemli. Bir de tüm bölümleri aynı anda yayınlamalılar. Haftadan haftaya kimse beklemez.
Melike Karakartal:
Televizyonun geleceği dijital platformlarda. Hemen değil ama birkaç yıl sonra video streaming yöntemiyle izleyicinin dilediği anda dilediği yapımı izlemesine olanak veren sistemlerin hakimiyeti olacak medyada. Netflix’in dünyaya açılması, Türkiye’de başta BluTV ve Puhu girişimleri de rüzgarın bu yönde olduğunu açıkça gösteriyor.

 

 

 

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle